Salıncak Çocuk Dergisi'nin 74. Sayısı "Kainat Bize Ne Söyler?" Manşeti İle Çıktı!

Salıncak Dergi Arşivi 10 Haziran 2020 0 Yorum

Merhaba Salıncak’ın güzel çocukları.

            Şu günlerde tüm vaktimizi evde geçiriyoruz; derslerimizi evde işliyoruz, kitaplarımızı evde okuyoruz, namazlarımızı evde kılıyoruz, oyunlarımızı evde oynuyoruz. Meğer ev ne çok şeymiş. Sürekli evde olunca daha önce yapmaya fırsat bulamadığımız şeylere de yavaş yavaş sıra geliyor tabii. Bu sürede fırsat bulduğumuz şeylerden biri de düşünmek; kainatın yaratılışını, bir tohumun büyüyüp en canlı renklerde çiçek açışını, yıldızların havada asılı kalışını, güneşin doğuşunu, kalbimizin hiç yorulmadan atışını ve tüm bunların muazzam bir düzen içerisinde hiç durmadan devam etmesini.

            "Kuşkusuz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ve gündüzün değişmesinde, insanlara fayda veren yüklerle denizde seyreden gemilerde, Allah’ın gökten indirerek onunla ölü haldeki toprağa can verdiği ve orada her çeşit canlının yetişmesini sağladığı yağmurda, rüzgârları ve gökle yer arasında emre hazır bekleyen bulutları evirip çevirip yönlendirmesinde aklını işleten bir topluluk için elbette nice deliller vardır." (Bakara Suresi 164. Ayet)

            Senin Dergin Salıncak'ın bu sayısında tüm bunları "Kainat Bize Ne Söyler?" diyerek düşüneceğiz ve tefekkür etmenin hayatımızdaki yerini bulacağız. Fincan Nine Akledenler İçin diyecek ve Hz. İbrahim'in düşünerek Allah'ı buluşunu anlatacak. Esma'ül Hüsna sayfasında Allah'ın isimlerinden El Bedi'nin anlamını öğreneceğiz. Ayın sayfasında Kur'an'da düşünmek ile ilgili olan ayetlerin bir kısmını bulacağız. Gezgin Çorap ile New York'ta dolaşırken, Çılgın Profesör ile mucitlerin peşinde koşturmaya devam edeceğiz. Bir güne ne kadar çok şey sığdırabileceğimizi de bu sayı ile görmüş olacağız. Kitap önerilerini bulacağımız, bir sosyoloğu yakından tanıyacağımız, peygamberleri ne kadar tanıdığımızı göreceğimiz bir Salıncak ile yine karşınızdayız. Keyifli okumalar.


Okunma : 719

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder