Salıncak Çocuk Dergisi'nin 73. Sayısı “Okumak Özgürlüğe Uçmaktır” Manşeti İle Çıktı!

Salıncak Gündem 14 Nisan 2020 0 Yorum

 

Merhaba Salıncak’ın güzel çocukları.

Baharın tüm güzelliği ile kendini göstermeye başladığı şu günler, Rabbimizin bize verdiği nimetleri düşünüp, şükretmek için harika bir zaman. Sonbaharda yapraklarını döken ağaçların yeniden çiçeklenmesi, güneşin yüzünü göstermesi ve bolca C vitaminli rengarenk bahar meyvelerinin dolaplarımızı renklendirmesi… Şükredecek ne kadar çok şeyimiz var değil mi? Rad Suresi’nin 3. Ayetinde geçtiği gibi; “Yeryüzünü enine boyuna uzatan, onda sabit dağlar ve ırmaklar meydana getiren, orada meyvelerin her birinden çifter çifter yaratan O’dur. Geceyi de gündüzün üzerine O bürüyüp örtüyor. Düşünen insanlar için şüphesiz bütün bunlarda ibretler vardır.”

Şükretmek için, etrafımızda olan güzellikleri, nimetleri görmek kadar okumak da önemli. Senin Dergin; Salıncak’ da okumanın güzelliğini siz sevgili okurlarına anlatmak için “Okumak Özgürlüğe Uçmaktır” dedi ve sıvadı kolları. Fincan Nine kitapların en temel bilgi kaynağı olduğunu anlatırken, rehber sayfasında kütüphane oluşturma önerilerini bulacağız. Adap sayfası kütüphane adaplarından bahsederken, Esma sayfası Allah’ın isimlerinden olan  El - Alim’den bahsedecek. Üç büyük hediye olan Üç Aylar da bu sayıda bizimle. 

Bu kadar değil tabii. Gezgin Çorap ile çok uzak ülkelerde gezmeye devam ederken, Çılgın Profesör ile yine icatların peşinden koşturacağız. Farklı meslekler ile tanışırken, İstanbul sokaklarının hikayelerini öğreneceğiz. Eğlence sayfalarında eğlenip, dil sayfasında yeni kelimelerin anlamını öğreneceğiz.

Yine eğlendirirken öğreten bir Salıncak ile karşınızdayız. Keyif okumalar.


Okunma : 1227

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder