Salıncak Çocuk Dergisi'nin 73. Sayısı “Okumak Özgürlüğe Uçmaktır” Manşeti İle Çıktı!

Salıncak Gündem 14 Nisan 2020 0 Yorum

 

Merhaba Salıncak’ın güzel çocukları.

Baharın tüm güzelliÄŸi ile kendini göstermeye baÅŸladığı ÅŸu günler, Rabbimizin bize verdiÄŸi nimetleri düÅŸünüp, ÅŸükretmek için harika bir zaman. Sonbaharda yapraklarını döken aÄŸaçların yeniden çiçeklenmesi, güneÅŸin yüzünü göstermesi ve bolca C vitaminli rengarenk bahar meyvelerinin dolaplarımızı renklendirmesi… Åžükredecek ne kadar çok ÅŸeyimiz var deÄŸil mi? Rad Suresi’nin 3. Ayetinde geçtiÄŸi gibi; “Yeryüzünü enine boyuna uzatan, onda sabit daÄŸlar ve ırmaklar meydana getiren, orada meyvelerin her birinden çifter çifter yaratan O’dur. Geceyi de gündüzün üzerine O bürüyüp örtüyor. DüÅŸünen insanlar için ÅŸüphesiz bütün bunlarda ibretler vardır.”

Åžükretmek için, etrafımızda olan güzellikleri, nimetleri görmek kadar okumak da önemli. Senin Dergin; Salıncak’ da okumanın güzelliÄŸini siz sevgili okurlarına anlatmak için “Okumak ÖzgürlüÄŸe Uçmaktır” dedi ve sıvadı kolları. Fincan Nine kitapların en temel bilgi kaynağı olduÄŸunu anlatırken, rehber sayfasında kütüphane oluÅŸturma önerilerini bulacağız. Adap sayfası kütüphane adaplarından bahsederken, Esma sayfası Allah’ın isimlerinden olan  El - Alim’den bahsedecek. Üç büyük hediye olan Üç Aylar da bu sayıda bizimle. 

Bu kadar deÄŸil tabii. Gezgin Çorap ile çok uzak ülkelerde gezmeye devam ederken, Çılgın Profesör ile yine icatların peÅŸinden koÅŸturacağız. Farklı meslekler ile tanışırken, Ä°stanbul sokaklarının hikayelerini öÄŸreneceÄŸiz. EÄŸlence sayfalarında eÄŸlenip, dil sayfasında yeni kelimelerin anlamını öÄŸreneceÄŸiz.

Yine eÄŸlendirirken öÄŸreten bir Salıncak ile karşınızdayız. Keyif okumalar.


Okunma : 1337

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder