Salıncak Çocuk Dergisi' nin 72. Sayısı "Sihirli Gücüm Dua" Manşeti İle Çıktı!

Salıncak 17 Mart 2020 0 Yorum

 

Merhaba Salıncak’ın güzel çocukları.

Senin Dergin; Salıncak ile Fincan Nine ve torunlarının maceralarına şahitlik ettiğimiz, insanlar için en büyük örnek olan peygamberlerimizin hayatlarını öğrendiğimiz, bir yandan memleketimizin güzel şehirlerini tanırken bir yandan da eğlence sayfaları ile eğlenirken öğrendiğimiz koca bir yılı daha geride bıraktık. Bir yılda ne kadar çok şey öğrendik, ne kadar çok şey paylaştık değil mi? Bize siz güzel okurlarımızla bir arada olmayı nasip eden Rabbimize şükürler olsun.

Salıncak Dergisi yetmiş üçüncü sayısını çıkarmanın mutluluğunu yaşarken dua etmenin önemini, hem çok güzel hem de çok kolay bir ibadet şekli olduğunu Sihirli Gücüm; Dua” diyerek sizinle paylaşmak istedi. Biz Müslümanlar için her yer dua yeri her zaman dua zamanıdır. Güzel bir bisiklet, güçlü eller ya da sağlıklı bir vücut… Aklımıza gelen her güzel şeyi Allah’tan isteyebilir bize vermesi için dua edebiliriz. Tıpkı çok sevdiğimiz Peygamberimizin Allah ısrarla dua edenleri sever.” dediği gibi.

            Bu sayımızda Fincan Ninemiz de dua etmenin önemini torunlarına anlatacak ve “semaya açılmış iki küçük elin ulaşamayacağı yer yoktur” diyecek. Adap sayfası ile dua etme adabını öğrenirken, ayın sayfasında peygamberlerimizin ettiği duaları bulacağız. Bu kadar değil tabii ki! Bundan sonra Gezgin Çorap ile diyardan diyara gezerken Çılgın Profesör ile mucitlerin peşinde koşturacağız. Sokak Sokak İstanbul sayfası ile İstanbul sokaklarında gezinirken Esma’ül Hüsna sayfası ile Allah’ın isimlerini öğreneceğiz. Eğlendirirken öğreten bir Salıncak daha heyecanla sizinle buluşmayı bekliyor. Keyifli okumalar.


Okunma : 849

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder