NATO VE ABD ÜSLERİNİN KAPATILMASINI İSTİYORUZ!

Genç Öncüler / Duyurular 18 Şubat 2019 0 Yorum

NATO VE ABD ÜSLERİNİN KAPATILMASINI İSTİYORUZ!

Türkiye olarak tarihimizin en sancılı süreçlerinden birini yaşıyoruz. Anadolu topraklarında Anadolu insanına hayat hakkı tanımak istemeyen eller, bütün güçleriyle üstümüze hücum etmektedir.

Cumhuriyetin ilanından itibaren gerekli gördükleri zaman darbelerle Anadolu coğrafyasına müdahale ettiler. Karışıklık çıkardılar, terörü ve teröristleri beslediler. Bu tavır, son olarak İncirlik Üssü meselesiyle tekrar gündeme gelmiş durumda.

Gelinen noktada, Türkiye Hükûmeti, DAEŞ’le mücadele konusunda bir kararlılık göstermekte ve bütün gücüyle mücadele etmektedir. Ancak ABD, verdiği sözleri tutmamakta ve DAEŞ’le Mücadele Koalisyonu’yla üssün uçuş sahasına açılmasına rağmen DAEŞ’le mücadele konusunda söz verdiği yardımları yapmamaktadır. Bununla beraber üssün kullanımına izin verilmesinin ardından ülkemizdeki olaylar artmış, kargaşa büyümüş; patlamaların ardı arkası kesilmemiştir. Bu tarihten itibaren PKK, DHKP-C, DAEŞ gibi örgütler ülkemize karşı saldırıya geçmiştir;  ülkemizde şehir savaşları başlatılmaya çalışılmış, ardı ardına bombalar patlatılmıştır.

Son aylarda karşı karşıya kaldığımız saldırıların arkasından ABD, İngiltere, Siyonizm ve Almanya’nın başını çektiği NATO ülkeleri çıkmaktadır. İncirlik Üssü'ne yerleşen Batılı güçler, hem üzerine aldığı sorumluluğu yerine getirmemekte hem de teröristleri ve hainleri beslemektedir. 

Vatanımıza ve milletimize kast edenlerin içimizde yaşaması bizim için ar değil midir? Binlerce kilometre uzaktaki düşmanlarımızın içimize kadar sokulup Anadolu’nun kalbinde tuzaklarını icra etmesi kabul edilemez bir durumdur. Kardeşlerimizin canına kast edenleri İncirlik Üssü’nde, evimizde ağırlamak, halkımızın vicdanını sızlatmaktadır.

Hükûmet, gerekli tüm siyasi adımları atmalıdır. Düşmanlara karşı tedbir almalı ve onların vatanımızdaki hayat damarlarını kesmelidir. Bizim topraklarımızda yaşayıp bize tuzak kuranlara engel olmak için ülkemizdeki NATO ve ABD üslerini askıya almalı veya kapatmalıdır.

Müslümanlara kast eden Batı'nın askeri gücünün Türkiye'de bulunmasının kabul edilemez olduğunu belirtiyoruz ve bu konudaki tavrımızı ilan ediyoruz.

“Hani o küfre sapanlar, seni tutuklamak ya da öldürmek veya sürgün etmek amacıyla tuzak kuruyorlardı. Onlar bu tuzağı tasarlıyorken Allah da bir düzen (bir karşılık) kuruyordu. Allah, düzen kurucuların (tuzaklarına karşılık verenlerin) en hayırlısıdır.”  (Enfal, 30)


Okunma : 1102

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder