25-26-27 Ocak tarihlerinde vakfımızın Kağıthane şubesinde liseli kız kardeşlerimiz ile yarıyıl kampımızı gerçekleştirdik. Cuma akşamı Sıra gecesi ile başlayan kampımızın ilk gününü, farklı yerlerden gelen kardeşlerimiz ile tanışarak ve bolca eğlenerek geçirdik. 

 Cumartesi sabahı güne sabah namazı ile başladık. Saliha Özdemir öncülüğünde yaptığımız sabah sporu ile kendimize geldikten sonra kahvaltımızı yaptık. Kampın ilk dersini Sena Yaşaroğlu’nun anlatımı ile ‘Fastfasion- Tekstilde Tüketim Hızı’ konusunu konuşarak gerçekleştirdik. Tekstilde Tüketim Hızı konusunu May Akraa’nın anlatımıyla  ‘Zamanın Kıymeti’  konusu takip etti. Öğle namazı ve yemeğinin ardından etkinlik saatinde Zeynep Hafsa Günhan’ın eşliğinde kolaj çalışması yaptık. Ortaya çıkan ilginç kolajlar ile kardeşlerimiz hayal güçlerini ve üretkenliklerini konuşturdular. Etüt saatinde sınava hazırlanan kardeşlerimiz ders çalışıp test çözerken daha küçük kardeşlerimiz kitap okudular. İkindi namazını Esra Akgül ve Meryem Yurdan moderatörlüğünde karikatür analizi takip ederken, programı akşam namazı ve akşam yemeğinin ardından oynan oyunlar ile bitirdik. 

Kampımızın son gününde Esra Akgül ile ‘Dijital Çağda Müslüman Olmak’ adlı kitabın tahlilini yaptık. Aklımıza takılan soruları sorduk. Kampın son etkinliğini okul ve bölüm tanıtımı yaparak gerçekleştirdik. Berivan Ceyhan İle Maltepe Üniversitesi – Hukuk Fakültesi hakkında, Saliha Meryem Özdemir ile Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve yaptığı ÇAP kapsamında Psikoloji Bölümü hakkında, Melis Özdemir ile Boğaziçi  Üniversitesi – Türk Dili ve Edebiyatı hakkında, İrem Geçgin ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi – Hemşirelik hakkında ve Tülay Sevinç ile Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi– Beslenme ve Diyetetik Bölümü hakkında konuşup, sınava hazırlık dönemi ile ilgili muhabbet edip kardeşlerimizin sorularını cevaplandırdık.

 Kısa ama bereketli geçen kampımızın ardından birbirimiz ile vedalaştık. Sömestr tatillerinde bize vakit ayıran, bizi kendilerinden mahrum etmeyen kardeşlerimizi selamlıyor ve bir sonraki programlarda da görüşmeyi diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Okunma : 1776

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder