30 Ocak 2023 Pazartesi

Genç Öncüler’de Aksa Yılı

 Genç Öncüler’de Aksa Yılı!

Genç Öncüler Gençlik Hareketi olarak bilinçlenme, şuurlanma, “dava’’ olgusunu ümmetin ortak derdi olan Aksa üzerinden tekrar yeşertme gayesiyle 2021-2022 yılını “Aksa Yılı’’ olarak ilan ettik. Birbirinden kıymetli isimlerle güz dönemi boyunca çeşitli dersler ve dışarıya açık konferans ve seminerler gerçekleştirdik. Kur’an ışığında İsrailoğullarını, siyonizmi ve kökenini, Kudüs’ün coğrafyasını ve tarihini konuştuğumuz güz dönemi eğitimlerimizi neticelendirdik.

Bu süreç boyunca birbirinden kıymetli isimleri gençlerimizle buluşturma ve misafir edebilme imkanını yakaladık. Prof. Dr. Burhanettin CAN, Araştırmacı- Yazar Abid Yaşaroğlu, Prof. Dr. Salime Leyla Gürkan, Araştırmacı- Yazar Şemsettin Özdemir, Araştırmacı- Yazar Musa Biçkioğlu, Yönetmen Yazar Abdulhamit Güler, Araştırmacı- Yazar Orhan Buyruk, Araştırmacı- Yazar Muharrem Güneş ve Araştırmacı- Yazar Abdullah Yıldız hocalarımız dönem boyunca istifade ettiğimiz isimler oldu.

Güz dönem boyunca katılım şartlarına riayet edebilen kardeşlerimiz bahar döneminde de programa devam etme hakkı kazandılar. Bahar dönemi boyunca da devam edecek olan eğitim çalışmalarımızın neticesinde katılım şartlarına dönem sonunda yine başarıyla riayet edebilen arkadaşlar kuraya katılmaya hak kazanacaklar. Kura neticesinde ismi çıkan iki kardeşimiz ise Mescid-i Aksa’yı ziyaret ödülünü kazanacak.

Bahar dönemi boyunca gerçekleştirilecek ders ve seminerlerden dışarıya açık olan programlardan haberdar olabilmek için sosyal mecralarda bizleri takipte kalın.