03 Ekim 2023 Salı

Charlıe Hebdo’ya ve Onlar Gibi Düşünenlere…

CHARLIE HEBDO’YA VE ONLAR GİBİ DÜŞÜNENLERE…

 

Binlerce insanın öldüğü, binlercesinin de yaralandığı; binlerce binanın yıkıldığı, binlercesinin de oturulamaz hale geldiği ve dünyada benzerine rastlanılmayan böyle bir deprem sonrası bir dergiden çok paçavrayı andıran Charlie Hebdo’nun; “Türkiye’de deprem. Tank yollamaya bile gerek yok!” çirkin yaklaşımı, batının gerçek yüzünü ortaya koyması bakımından ibret vesikasıdır.

 

Meşruiyet zeminini kutsallarımızın, İslâm’ın ve Peygamberimiz (s.a.v.)’in varlığına hakaret ederek oluşturan esfeli safilin / aşağıların aşağısı Charlie Hebdo müptezeli bilsin ki o zemini Allah (C.C) alıp başlarına çevirecektir.

İnsanları sömüren ve kanlarıyla beslenen, kendilerinin dışındaki tüm insanları insan olarak görmeyen, insanları derilerinin rengine göre sınıflandıran Batı’nın necip Türkiye coğrafyasını ve insanını anlamasını beklemek, abesle iştigaldir. Nerede kan ve gözyaşı varsa orada Batı vardır.

“Batı bize / insanlığa kutuplardan daha uzak, kutuplardan daha soğuktur.”

“Kinleri ve öfkeleri ağızlarından taşmaktadır. İçlerinde gizledikleri kin ve nefret ise daha da büyüktür.” (Al-i İmran 118) buyuran Rabbimizin merhameti ve azametine sığınıyor ve Genç Öncüler Gençlik Hareketi olarak bu leş kargalarını, hesabın ve mahşer gününün yegâne sahibi Rabbimize havale ediyoruz! Sizleri fert fert ve topyekün tavır almaya davet ediyoruz!

Chalie Hebdo ve avaneleri bilmelidir ki bu millet / ümmet onların dua ve temennileriyle yaşamadığı gibi, onların kötücül düşünce ve bedduaları ile de ölmemektedir. Fakat hesap gününde güttükleri kin ve nefrette boğulacak olan onlardır!

Allah’ım zalimlere, hainlere, bozgunculara fırsat verme…

Mazlumlara, mağdurlara yardım eyle…

Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar ver…

Allah’ım bize böyle afetleri bir daha gösterme…

 

Genç Öncüler Gençlik Hareketi