5. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri Başlıyor

Genç Öncüler / Duyurular 7 Kasım 2019 0 Yorum

KISA FİLMLER KISADAN HİSSE'DE YARIŞACAK

5. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri başlıyor. Atalay Taşdiken, Cemal Şakar, İpek Tuzcuoğlu, Seyid Çolak ve Belkıs Bayrak yer alıyor. Yarışmada toplam 35 bin lira ödül dağıtılacak. Her yıl farklı temalarla yapılan yarışmada bu yıl tema sınırlaması bulunmuyor. Yarışmaya son tarihi tarihi 15 Şubat 2020.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğini planladı 5. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri başlıyor. Genç Öncüler Gençlik, Spor ve Eğitim Derneği'nin düzenlediği kısa film günlerinde birbirinden ayrı isimler yer alacak. Genel Lise kategorisindeki Yarışmaya başvurular ettik www.kisadanhisse.org önünüze yapilacak. Türkiye genelindeki yarışmaya 15 Şubat 2020'ye kadar başvurulabilecek. Eserlerin değerlendirilmesinin Mart 2020'de kısa film günleri başlayacak. Birlikte film gösterileri hakkında ödül töreniyle birlikte yarışma sonuçları açıklanacak.

645 FİLM KATILDI

Genç Öncüler Kısa Film Yarışması olarak etkinleştirme bugüne kadar evsizler, Bireyselleşme ve Aile, Güven, Birlikte Yaşama Kültürü temalarındaki oyuncular yarışmaya katıldı. Toplamda 645 filmin katında kısa film günlerinde 30 film ödüle lâyık görüldü.   Birbirinden değerli isimlerle sinema üzerine söyleşiler kuruldu. Beşincisi temizlemek yarışmada bu yıl tema sınırlaması bulunmuyor ve başvurular iki farklı kategoride alınacak.

JÜRİDE KİMLER VAR?

Genel Koordinatörü Aşkın Özcan olacak. Yarışma yürütücüleri ise Mehmet Zahid Başak ve Mahmut İslam Bilir olacak. Yarışmanın ana jürisinde Atalay Taşdiken, Cemal Şakar, İpek Tuzcuoğlu, Seyid Çolak ve Belkıs Bayrak yer alıyor.

Sinema yazarı İhsan Kabil, yazar Cevat Özkaya, yönetmen Sinan Sertel, sinema eleştirmeni Tuba Özden Deniz ve yönetmen Bekir Bülbül, kurul kurulunda bulundu. Her biri önünde yetkin isimlerden oluşan ön jüri, tarihçilerin eserlerini tarihsel tabiatın finale kalan filmleri belirliyor. Yönetmen Kaan Atilla Taşkın, TRT iç yapımlardan Nuray Kayacan, sinema eleştirmeni Serdar Arslan, senarist Ayşe Karaköse'nin yanı sıra görüntü yönetmeni Muhammet Abdülgafur Şahin, ön jürileri üyeleri arasında.

35 BİN LİRA DAĞITILACAK

5. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri'nde iki kategoride toplam 35 bin liralık ödül verilecek.

Genel kategoride yarışan filmlerde;

BİRİNCİYE, 10.000 TL

İKİNCİYE, 7.000 TL

ÜÇÜNCÜYE, 4.000 TL

Jüri Özel Ödülü, 2000 TL

Genç Öncüler Özel Ödülü 2000 TL ödül verilecek.

Lise kategorisinde yarışan filmlerde ise

BİRİNCİYE, 5.000 TL

İKİNCİYE, 3.000 TL

ÜÇÜNCÜYE,   2.000 TL ödül dağıtılacak.

 

 

İrtibat:
İskenderpaşa Mh. Yeşiltekke Sk. No: 4 Fatih / İstanbul

e-posta: bilgi@kisadanhisse.org
Tel    : 0212 635 42 52 - 53
Gsm: 0535 229 83 45 (Genel Koordinatör: Aşkın Özcan)
Okunma : 1636

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder