Üniversiteli Hanımlar ŞehzadeBaşı İftarı

Üniversiteli Hanımlar ŞehzadeBaşı İftarı

Etkinlikler May 02, 2016 0 Yorum

IMG-20160502-WA0014

“Ey Allah’ım Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur.”(Ahmed b. Hanbel, Müsned, c. l, s. 259)

Genç Öncüler hanımlar üniversite komisyonu olarak geçtiğimiz günlerde, içinde bulunduğumuz mübarek üç ayların faziletine nail olmak adına oruçlarımızı tutmaya niyetlendik. Hz. Peygamberin sünneti olduğu üzere Perşembe günü tuttuğumuz oruçlarımızı, Şehzadebaşı Camii’nin yemyeşil çimenlerinde hasırlarımızın üstünde açtık. İftar öncesi bize eşlik eden ablalarımızın sohbetleriyle uhuvvetimizi pekiştirdik elhamdulillah. Cami bahçesindeki minik misafirlerimizle oyunlar oynadık, cami gölgesinde dinlendik ve ezanı beklemeye koyulduk. Ezan beklerken Rabbimizden üç ayların bereketini umarak zor imtihanlardan geçen ümmet için ve Ramazan’a da kavuşmak umuduyla ettiğimiz dualara hep birlikte âmin dedik.  Ve beklenen ezan sesiyle ilk lokmalarımızı besmelelerle aldık. Ezan sesiyle, kimimiz okuldan kimimiz işten geliyor olmasına rağmen günün yorgunluğunu ruhumuzdan uzaklaştırdık. Biz soframıza tevazu, kardeşlik ve Salih niyetlerimizi taşımaya çalıştık, Rabbimiz de bereketini verdi.

Açılan oruçların ardından namazlarımızı eda ettik. Saat çok ilerlemeden hasırlarımızı kaldırmaya, toparlanmaya başladık. Her cumartesi sabahı yaptığımız derslerimizde buluştuğumuz arkadaşlarla, kardeşlik bağlarımızı güçlendirdiğimiz iftarımızla unutamayacağımız bir anı ekleyerek belleklerimize, helalliklerimizi alıp birer birer ayrıldık camiden.

Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın, parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın” (3/103)

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder