Üniversite Yaş Grubu Hanım Sohbetlerimiz Devam Ediyor

Üniversite Yaş Grubu Hanım Sohbetlerimiz Devam Ediyor

Genç Öncüler Ara 18, 2014 0 Yorum


“Allah rızasını talep edenlere selamete erme yolunu gösterir ve onları kendi izniyle karanlıklardan aydınlığa çıkarır, doğru yola sevk eder.”(Maide/16)

Allah’ın rızasını amaç edinerek çıktığımızı yolda heybelerimizi doldurmak adına düzenlediğimiz dersler devam etmektedir. Üniversite yaş grubundaki tüm hanım kardeşlerimizi de bekleriz.

Üniversite ders başlıklarımız:

  •  Güzel Ahlak’a Psikolojik Bakış – Uzm. Psk. Saliha Can Üstün

“Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Ali İmran 3/104) çağrısına kulak veren müslümanlar olarak en önemli vazifelerimizden birinin tebliğ olduğunu, bu vazifeyi yerine getirebilmenin yegane yolunun ise Kur’an ahlakıyla ahlaklanıp, örnek bir hal dili geliştirmemiz olduğunu biliyoruz. Bu amaçla, psikolojinin teorik arkaplanının gündelik hayattan örneklerle müslümanın şahsiyetine uyarlanacağı ve karşılaştığımız sorunlara yaklaşımımızın ele alınacağı dersimizde, Uzm. Psk. Saliha Can Üstün Hocamızla, her Cumartesi 10:00’da buluşuyoruz.

  • Örnek ve Önder Hz. Peygamber(sav) – Abdullah Yıldız

“Peygamberler insanlık için “en güzel örnek”ve “model kişilik”lerdir; onlar, Allah’tan aldıkları ilahî hakikâtleri sadece insanlara duyurmakla kalmazlar, bu ilkelerle şekillenen örnek hayatı bizzat yaşayarak yeni bir insan ve toplum tipi inşâ etmenin mücadelesini de verirler.”

Her Cumartesi 11:00’de Hz.Muhammed (s)’in hayatını ve Tevhid mücadelesini, O’nu (s) tanımak, anlamak, anlatmak ve O’nun izinden yürümek amacıyla Abdullah Yıldız Hocamızdan dinliyoruz.

  •  Tefsir Dersi

Tefsir grubu olarak, aralarında Elmalılı Hamdi Yazır, Kurtubi, İbn Kesir, Seyyid Kutub gibi müfessirlerin tefsir çalışmalarının da olduğu birçok tefsiri karşılaştırmalı olarak okumak ve bu sayede Kur’an’ı birçok tefsir çalışmasıyla anlamak ve hayatımıza Kur’an’la yön vermek amacıyla her Cumartesi 12:00’de toplanıyoruz.

  •  Yazı Atölyesi – Raif Nas

Raif Nas Hocamızla her Çarşamba 17.00’da, estetik açıdan dil, dilin felsefi ve toplumsal incelikleri, edebi metinlerin ve önemli yazarların tanıtılması, kendimizi ifade etmek, metin yazmak, kurgu oluşturmak başlıklarıyla, nihayetinde kendi cümlelerimizi kurabilmek amacıyla toplanıyoruz.

  •  Cumhuriyet’in Tarihi – Cevat Özkaya

“Bu kitap, bugün yaşamakta olduklarımızı doğru çözümleyebilmek ve yaşayacaklarımız için isabetli bir öngörüde bulunabilmek için, yaklaşık yüz yıldır yaşadıklarımızı ortaya koyma çabasının bir ürünü olmuştur.” 

Bugünün Türkiye’sini daha iyi anlayabilmek için geçtiğimiz yüzyılın Türkiye’sini daha iyi okumamıza yarayacak “Cumhuriyet’in Tarihi” kitabını Cevat Özkaya Hocamızla beraber  her Cuma 17:30’da tahlil ediyoruz.

 

Dersler hakkında bilgi almak için: 0506 630 56 45

Üniversite dersleri kayıt formu:

https://docs.google.com/forms/d/1UfoqcCymjVHzepKmWQOo0ng3uePlisH_uMH4KrEOKWI/viewform?c=0&w=1

 

unnamed unnamed (1)

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder