Lapseki Kızlar Kampı

Genç Öncüler Eyl 20, 2016 0 Yorum

lapseki-6Bu sene de her sene olduğu gibi yaz tatilini bereketli geçirmek isteyen kardeşlerimizle bismillah diyerek düştük yollara. Kampa gitmenin heyecanını yaşıyorken buna bir de Lapseki’ye olan özlem de eklenince heyecanımıza mutluluk ve hasret giderme gibi birçok duygu da eklenmişti.
Kampımızı 27 Ağustos 1 Eylül tarihleri arasında ortaokul ve lise yaş grubundan katılan kardeşlerimizle gerçekleştirdik elhamdülillah.
-Eğlence, etkinlikler, dersler
-Heyecan, dostluk, yeni bilgiler
-Domates, biber, patlıcan
-Kitap, cemaatle kılınan namazlar, yeni arkadaşlar
-Havuz, deniz, portakallı gazoz..
“Kamp deyince aklınıza gelen ilk üç şey nedir” sorusuna aldığımız cevaplardan bazılarıydı bunlar. Bir kamp dönemini daha geride bırakırken manevi anlamda birikimlerimize birikim katan dersleri, ufkumuzu açan sohbetleri ve kurduğumuz güzel dostlukları heybelerimize koymayı nasip eden Allah’a şükürler olsun.
Biraz da kampın içeriğinden bahsedeyim. Konu başlıklarımız ve içerikleri bu sene de dopdoluydu. Kardeşlerimizin de derslere katılımıyla interaktif geçen derslerimiz oldukça bereketliydi. Kampın ilk günü başlayıp son gününe kadar devam eden kitap okuma saatinde okuduğumuz Ali Ural’ın Peygamberin Aynaları adlı kitabından sınav olunacağını ve ilk üçe girenlerin çeşitli hediyeler kazanacağını duyan kardeşlerimiz kitaplarına biraz daha gayretle ve tatlı bir rekabetle sarıldılar ve hediyeler kapanış programında sahiplerini buldu. Akşam programları, oyun ve etkinlik saatleri de bol eğlenceli ve bazen de rekabet içerikliydi. ”Sahne Senin” programında herkes kendi yeteneğini bazen grup halinde bazen de bireysel olarak ortaya koydu. Şiir okuyanlar, şarkı söyleyenler ,tiyatro gösterisi yapanlar hatta şarkıların kamp ve lapseki versiyonunu söyleyenler..
Oyun saatinde yaptığımız “Zorlu Parkur” yarışması için kamp alanına kurduğumuz parkuru gören kardeşlerimiz oldukça heyecanlıydılar. Ağ altından geçmek, üst üste giydiğimiz t-shirtleri çıkarırken yaşanan telaş, denge tahtasından geçerken düşmemeye çalışmak ve aklının bir köşesinde zamana karşı yarışıldığının olması, halatlı tahtada üç kişinin aynı anda yürüyüp su balonlarıyla dolu leğenlerden geçerek bitiş çizgisine koşup rahat bir nefes almak.. Zorlu Parkur gerçekten zor ve eğlenceliydiJ
Etkinlik saatinde yaptığımız kitap kılıflarını, bez bebekleri görünce ‘vay be ben neler yapıyormuşum’ dediklerini de duymadık değil.
Dua programında okuduğumuz dua ayetleri ve peygamber dualarıyla, mülk suresi ve mealiyle, programın sonunda kıldığımız tesbih namazı ile vaktimizi Allah’ın bereketini arayarak geçirdik.
Son olarak bereketli bir kamp dönemi geçirmemizi nasip eden Rabbime şükürler olsun. Kamp öncesinde yardımlarını eksik etmeyen ve kamp zamanında da sürekli koşuşturma halinde olan ablalarımıza belki de en çok yorulmuş olan pratik sorumlularımıza teşekkürü bir borç biliriz. Allah hepimizden razı olsun. Bir sonraki kamp döneminde görüşmek üzere. Selam ve dua ile.

 

lapseki-7 lapseki-11 lapseki-10 lapseki-9 lapseki-5 lapseki-4 lapseki-8 lapseki-3 lapseki-2 lapseki-1

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder