Salıncak

Salıncak

Salıncak Çocuk Kulubü, Genç Öncüler Gençlik Hareketi, Başakşehir Kültürevi Derneği ve Araştırma ve Kültür Vakfı olarak her yıl okulların kapanmasıyla birlikte İlkokul ve ortaokul yaş grubu kardeşlerimize yönelik Yaz Okulu etkinliğimizi yapıyoruz. Bu senede bu heyecanımızı yenileyerek yaz okulumuzu üç bölgemizde (Fatih,Kağıthane,Başakşehir) başlatmış olduk.

Yoğun bir okul döneminden çıkan öğrencilerimizi dönem içerisinde haftalık sohbetlerimizle ve aylık şenliklerimizle maneviyat iklimini interaktif faaliyetlerimizle yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz.

Yaz Okulumuzda neler mi yaptık.

Toplam beş hafta haftanın beş günü kardeşlerimizle biraraya geldik. Öğlen namazlarımızı cemaatle uygulamalı olarak kıldık. Kur’an ve Cüz eğitimlerimizi yaptıktan sonra sure ezberlemeye devam ettik. İlmihal ve sohbetlerimizle ders müfredatımızı bitirmiş olduk. Langırt, Futsal, Akıl ve Zeka oyunları ve Film izleme saatlerimizle ile bu dersleri daha eğlenceli hale getirdik.

Yaz Okulumuzda öğrencilerimizin gayretleri velilerin ilgisi bizleri bir hayli memnun etti. Bizler öğrencilerimizden ve ailelerinden memnunduk inşalalh onlarda bizlerden memnun kalmışlardır.

Her türlü fedakarlığı gösteren ilgisini, sevgisini ve gülen yüzünü eksik etmeyen hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Bizler erdik muradımıza sizleride bekleriz bir daha ki Yaz OkulumuzaJ

Hepinize koccaman bir merhabaaa

Şuan elinde tuttuğun dergiyi okuduktan sonra bilgisayar, tablet ya da telefonu bırakıp sokağa, parka, cami bahçesine koşmak isteyeceğinden eminim. Çünkü, Salıncak bu sayısında senin için çok güzel bir konuya değindi. Futbol, voleybol, sek sek, ip atlama, yakar top, saklambaç, bisiklet, isim-şehir, bom, deve cüce ve çok daha fazlası. Hepsi sokakta oynamayı en çok sevdiğimiz oyunlardan. Ama onların hayatımızdaki yeri biraz değişti sanki. İnternette video izlemek, savaş oyunları oynamak artık dahamı eğlenceli? Bence değil.

Ama merak etme. Biz, belki unuttuğun belki de hiç bilmediğin bu oyunları sana hatırlatacağız, öğreteceğiz. Sadece bu oyunları da değil , üç ayların ne demek olduğunu, bu ayları nasıl geçirmemiz gerektiğini, ahtapotlarla ilgili daha önce hiç bilmediğin şeyleri, bazı yaz meyvelerini ve faydalarını, Firuz Ağa Camii’ni ve en eğlencelisi de uçurtma yapımını öğreteceğiz. Keyifli okumalar J

Etkinliklerimizi sosyal medya hesabımızdan takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/salincakcocuk/

Salıncak Çocuk Kulübü olarak mutlu, eğlenceli ve sürpriz hediyeli bir kapanış programını daha geride bıraktık.

“Üç Bölge Tek Heyecan”

Başakşehir, Fatih ve Kağıthane ilçelerimizde aynı gün aynı saatte kapanışlarımızı gerçekleştirdik. Sene boyu yaptığımız haftalık değerler eğitimi programımızı ve Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesinin finalini bir arada yapmak kapanış şenliğimizi daha da heyecanlı kıldı.

Günler öncesinden başlattığımız hazırlıklar ve hediyelerin hazırlanması çocuklarımızın günler öncesinden arayıp kesin var mı, iptal olmadı değil mi? diye sormaları bizlerin heyecanını zirveye taşıdı. Bu heyecan ile beklenen gün geldi çattı.

Programda neler mi yaptık?

Öncelikle bu sene bölgelerimizde başlattığımız Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi final programını gerçekleştirdik. Toplam ödülümüz 1.200 TL olarak belirlenmişti. Birincilerimize para ödülümüz ve yarıştıkları daldaki oyunlarımız (Mangala, Reverse, Dokuz Taş, Koridor) takdim edildi. Fotoğraf çekiminin ardından yarışmalara geçildi.

Kaşık ile Yumurta Taşıma, Çuval Yarışması, Sandalye Kapmaca ve Ok Atma oyunu ile yarışmalarımız son buldu.

Katılan kardeşlerimize geleneksel mangala oyunu seti, Salıncak Dergisi ve Kâğıt Helva ikram olarak verildi ve bu güzel anı arşivlere taşımak üzere hatıra fotoğrafı çekilerek güzel bir günü daha geride bırakmış olduk.

Bizler erdik muradımıza sizleri de bekleriz bir dahaki programımıza J

Fotoğrafların tümü için tıklayın.