Ortaokul Faaliyetleri

Ortaokul Faaliyetleri

Hepinize koccaman bir merhabaaa

Şuan elinde tuttuğun dergiyi okuduktan sonra bilgisayar, tablet ya da telefonu bırakıp sokağa, parka, cami bahçesine koşmak isteyeceğinden eminim. Çünkü, Salıncak bu sayısında senin için çok güzel bir konuya değindi. Futbol, voleybol, sek sek, ip atlama, yakar top, saklambaç, bisiklet, isim-şehir, bom, deve cüce ve çok daha fazlası. Hepsi sokakta oynamayı en çok sevdiğimiz oyunlardan. Ama onların hayatımızdaki yeri biraz değişti sanki. İnternette video izlemek, savaş oyunları oynamak artık dahamı eğlenceli? Bence değil.

Ama merak etme. Biz, belki unuttuğun belki de hiç bilmediğin bu oyunları sana hatırlatacağız, öğreteceğiz. Sadece bu oyunları da değil , üç ayların ne demek olduğunu, bu ayları nasıl geçirmemiz gerektiğini, ahtapotlarla ilgili daha önce hiç bilmediğin şeyleri, bazı yaz meyvelerini ve faydalarını, Firuz Ağa Camii’ni ve en eğlencelisi de uçurtma yapımını öğreteceğiz. Keyifli okumalar J

Etkinliklerimizi sosyal medya hesabımızdan takip edebilirsiniz:

https://www.facebook.com/salincakcocuk/

Salıncak Çocuk Kulübü olarak mutlu, eğlenceli ve sürpriz hediyeli bir kapanış programını daha geride bıraktık.

“Üç Bölge Tek Heyecan”

Başakşehir, Fatih ve Kağıthane ilçelerimizde aynı gün aynı saatte kapanışlarımızı gerçekleştirdik. Sene boyu yaptığımız haftalık değerler eğitimi programımızı ve Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesinin finalini bir arada yapmak kapanış şenliğimizi daha da heyecanlı kıldı.

Günler öncesinden başlattığımız hazırlıklar ve hediyelerin hazırlanması çocuklarımızın günler öncesinden arayıp kesin var mı, iptal olmadı değil mi? diye sormaları bizlerin heyecanını zirveye taşıdı. Bu heyecan ile beklenen gün geldi çattı.

Programda neler mi yaptık?

Öncelikle bu sene bölgelerimizde başlattığımız Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi final programını gerçekleştirdik. Toplam ödülümüz 1.200 TL olarak belirlenmişti. Birincilerimize para ödülümüz ve yarıştıkları daldaki oyunlarımız (Mangala, Reverse, Dokuz Taş, Koridor) takdim edildi. Fotoğraf çekiminin ardından yarışmalara geçildi.

Kaşık ile Yumurta Taşıma, Çuval Yarışması, Sandalye Kapmaca ve Ok Atma oyunu ile yarışmalarımız son buldu.

Katılan kardeşlerimize geleneksel mangala oyunu seti, Salıncak Dergisi ve Kâğıt Helva ikram olarak verildi ve bu güzel anı arşivlere taşımak üzere hatıra fotoğrafı çekilerek güzel bir günü daha geride bırakmış olduk.

Bizler erdik muradımıza sizleri de bekleriz bir dahaki programımıza J

Fotoğrafların tümü için tıklayın.

Salıncak Çocuk Kulübü’nde bir kapanışı daha gerçekleştirdik.

Şehzadebaşı Camii’nde gerçekleştirdiğimiz pikniğe katılan kız kardeşlerimiz ile sene içinde devam eden derslerin kapanışını yaptık. Caminin bahçesinde kahvaltı yaptıktan sonra birbirinden eğlenceli oyunlar oynadık. Yaz okulunda tekrar bir araya geleceğimizi öğrenen kardeşlerimizin mutluluğundan anladık ki, hamd olsun dönem içindeki faaliyetlerimiz sayesinde Rabbimiz kalplerimizi birbirine yakınlaştırmış.

11 Nisan salı günü Kağıthane Şehit Ramazan Meşe İmam Hatip Ortaokulu’ndaki kardeşlerimizle kısa film ve sosyal deney okumaları seminerini başlattık. İlk seminerimizi sosyal medyanın güvensizliği hakkında bir sosyal deney izleyip konu hakkında kardeşlerimizle muhabbet ederek gerçekleştirdik. Sosyal medyada yazdığımız, paylaştığımız her şeyin bizi temsil ettiğini, yerinde kullanmazsak vaktin boşa harcandığını ve birçok harama düşme tehlikesini de beraberinde getirdiğini ve sosyal medyadan edindiğimiz bir bilginin kaynağının güvenirliğini araştırmamız gerektiğini konuştuk. Hem kardeşlerimizin hem de bizim motive olmamız için Nouman Ali Khan’ın ‘İnsanları Yargılamayın’ videosunu izleyerek programı bitirdik.