Gündem

Üniversite yaş grubu hanım kardeşlerimiz için düzenlediğimiz siyer okumaları başlıyor! Üç ay boyunca eğitmenimiz Abdullah Yıldız ile gerçekleştireceğimiz siyer okumalarına %70 devam sağlayan katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Program kapsamındaki okumalar Abdullah Yıldız'ın Örnek ve Önder Peygamber(s.a.v) eserinden yapılacaktır. Programımız ücretsizdir. Tarih: 1 Şubat- 2 Mayıs tarihleri arasında her cumartesi Saat: 12.00-13.00 Kayıt ve detaylı bilgi için: 0553 205 81 72 *Programımız hanım kardeşlerimize yöneliktir.

İslam Sanatında Geometrik Desenler Atölyesi İslam sanatında önemli bir yer kaplayan geometrik desenlerle alakalı çalışmalar yapılmakla birlikte özellikle Türk Dünyası bu çalışma alanında şimdiye kadar yeterli bir rol üstlenmemiştir. Bu durum sahip olduğumuz geometrik desen zenginliği ile tezat oluşturmaktadır. Buradan hareketle bu engin saha konusundaki farkındalığın arttırılması programın öncelikli amacını oluşturmuştur. Bu farkındalık ile birlikte zaman içinde geometrik desenlerin analizini yapacak yetişmiş insan gücünün oluşması da programın bir diğer önemli hedefi olarak benimsenmiştir. Bu bağlamda atölye ortamında desen analizleri yapılarak programda, takip edilen usuller tarihsel bağlamda ele alınacak böylece örnek uygulamalarla birlikte parçadan bütün oluşturma yöntemi uygulaması yapılacaktır. Tarih: 1 Şubat - 2 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri Saat: 15.30 - 18.30 Ücret ve detaylı bilgi için: 0538 615 1516 *Programımız hanım kardeşlerimize yöneliktir.

"İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum" diyenlerden misiniz? O halde İngilizce Konuşma Atölyesi (Speaking Club) tam size göre: Her hafta farklı konular üzerine konuşarak İngilizce pratik yapabileceğiniz atölyemiz 3 Şubat'ta başlıyor! Deneyimli moderatörümüz Katja Larsen eşliğinde İngilizce konuşma fırsatı bulacak ve her hafta değişen yeni konularla birlikte sözcük dağarcığınızı geliştirebileceksiniz. İngilizce Konuşma Atölyesi, Tarih: 3 Şubat -20 Nisan tarihleri ararsında her pazartesi Saat: 17.00-18.30 Ücret ve detaylı bilgi için: 0538 950 1211 *Programımız hanım kardeşlerimize yöneliktir.

Ayşe Şahinboy Doğan ile başlatacağımız tiyatro okulunda; tiyatronun hayatımızdaki yerine dikkat çekerken bize ne katar sorusunun cevabını da arayıp sahne dersleri ile birlikte 3 aylık bir programla yürüteceğiz. Peki tiyatro okulu size ne mi katacak işte cevabı; Zihin beden ve ses odağınızı geliştirecek, Problem çözme yeteneğinizi arttıracak, Yapacağınız doğaçlama çalışmaları ile hızlı düşünmeyi ve akılcı kararlar almayı sağlayacaksınız, Akıcı konuşmanızı sağlarken aynı zamanda ikna kabiliyetinizi yükseltecek, Size düşünerek yorumlamayı öğretecek, Alınan tiyatro eğitimi sayesinde iletişim yeteğinizi güçlendirecek sözlü ve sözsüz iletişinizi geliştireceksiniz. Tiyatro okulu sayesinde beden dilinizi en iyi şekilde kontrol edip kendinizi tanımaya fırsat vereceksiniz, Tiyatro söze can katar, sözü görüntüye, düşünceyi eyleme çevirir. Tarih: 13 Şubat- 23 Nisan tarihleri arasında her perşembe Saat: 17.00-19.00 Son Başvuru: 24 Ocak 2020 Kayıt ve ayrıntılı bilgi için: 0551 385 73 15 *Programımız hanım kardeşlerimize yöneliktir.

  • 1