Genç Öncüler

COVID-19 salgını sonrası evlerimizde geçirdiğimiz günler üzerine konuşmak ve süreci anlamlandırmak için hazırladığımız "COVID-19 BAĞLAMINDA TEFEKKÜR DERSLERİ"ne tüm liseli kız kardeşlerimizi bekliyoruz. Tarih: 17-18-19 Haziran Saat: 22.00 Platform: Zoom Kayıt ve iletişim: 0551 385 73 15 (Program linkleri kayıt yaptıran kardeşlerimizle paylaşılacaktır.)

28 Şubat Cuma günü üniversiteli hanım kardeşlerimizle "Üç Aylar İftarı" programımız vesilesiyle aynı sofrada buluştuk. İftar öncesi üç ayların hayatımızdaki yeri ve önemi üzerine yaptığımız dersimizde, üç ayların nasıl değerlendirilebileceği ve ramazanı nasıl karşılamamız gerektiği üzerine konuştuk. Dersin ve iftarın ardından kültürel bir mirasımız olan şivliliği hatırlayıp, iftarımıza katılan kardeşlerimize şivlilik hazırlamamız manevi duygularımızın yeniden canlanmasına vesile olmuş oldu. "Üç Aylar İftarı" programımızda emeği geçen herkese ve soframızı paylaşan bütün kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Rabbimiz hepimizi bereketiyle ramazana ulaştırsın. Âmin. Şivlilik, Konya’da Hicri takvime göre üç ayların başlangıcı olan Recep ayının ilk perşembesini cumaya bağlayan gecede ve Regaip Kandili sabahı çocuklarca yapılan kandil kutlama geleneğidir. Konya’da bu güne “ilk namaz” adı da verilir.

Başakşehir Kültürevi Derneği geleneksel “Bir Fotoğraf Bin Şiir” yarışmasının bu yıl 6.sını düzenliyor! Ortaokul ve lise olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen yarışmanın teması afişte görünen fotoğraftır. Genç Öncüler'in de katkılarıyla düzenlenen yarışma Başakşehir ilçesine özeldir. Whatsapp hattımız üzerinden şiirlerinizi bize ulaştırabilirsiniz.

  • 1