Genç Öncüler

SENİN DERGİN "KAR VE TATİL" başlığı ile çıktı! Merhaba pek sevgili Salıncak üyesi, Salıncak Çocuk Dergisi, yani senin dergin Ocak-Şubat sayısıyla yayın hayatına devam ediyor. Bu sayı tam bir kış sayısı. Havalar soğudu, yağmur ve kar yağdı. Kartopu oynamadan, yağan karın altında yürümeden, kardan adam yapmadan, bir kış geçirmek düşünülmez tabii ki. Camileri Geziyorum sayfasında, bahçesinde tüm bu oyunları oynayabileceğin bir camimizi anlattık, ilk fırsatta git diye:) Eğlenceli yepyeni etkinliklerin, bilmecelerin ve bulmacaların yanında Salıncak Çocuk Kulubüne üye olan kardeşlerimizin Halepli kardeşlerimiz için yazdıkları mektuplar ve onlar için ettikleri duaların da olduğu güzel bir sayı seni bekliyor. Sen de dualarında zor durumda olan kardeşlerini unutma emi. Hem sen onları dualarında unutmazsan, başkaları da seni unutmaz. Bu ay dergimizin hediyesi 2017 yıllık takvim posteridir. Bereketli bir yıl geçirmek duası ile. Etkinliklerimizi Sosyal Medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/salincakcocuk/

www.genconculer.comyenilendi. 2003 yılında kurulan Genç Öncüler Gençlik, Spor ve Eğitim Derneği aynı anda Genç Öncüler Dergisi ile yayın hayatına başlamıştır . Genç Öncüler gençlik hareketi kendi değerler sistemini iyi bilen, bulunduğucoğrafyayı ve dünyayı iyi tanıyan, olayları, ve gelişmeleri derinlemesine tahlil edebilen, tarihinin ve misyonunun farkında, kalbinde merhamet ve saygı eksik olmayan bir nesil inşa etme amacıyla kurulmuştur.
Yaşadığımız zaman diliminde tasavvurlar üzerinden yürütülen genel bir yozlaştırma ve dönüştürme operasyonu ile karşı karşıyayız. Bölgede ve dünyada insanlık yeni bir tanımlama ile yüz yüze ve bu tanımlamanın meyvesi olarak insanlar bireysel ve toplumsal bütün bağlardan, ilişki biçimlerinden kopuk sadece kendi varlığını ve isteklerini merkeze alan ve bu merkezden dünyaya bakan bir tutumu içselleştirme tehlikesine muhattab durumdadırlar.
Bu gidişi insanlığın lehine çevirmek; yeniden var edilme gayesi üzerine inşa edilmiş kimliğe ve kişiliğe sahip; toplumun her kesiminden ve her yaştan; işittiklerinin ne anlama geldiğini anlayan kulaklara, gördüğünü değerlendirebilen gözlere ve akleden kalplere sahip örnek şahsiyetleri yetiştirmek ile mümkündür.
Yeryüzünün her türlü kötülükten arındırılması için birbirleriyle iyilik ve takvada yani Allah’a karşı sorumluluğunun bilincinde olma konusunda yardımlaşan Genç Öncüler; aynı inancı paylaşmanın kardeşliği içinde üzerimize çöken kara bulutları dağıtacak gücü kendilerinde bulmaktadırlar.
İman, İslam ve takva temeli üzerine kurulu bir hayatı insanlık için yeşertmeye çalışan Genç Öncüler, iyiliği emredip kötülüğü yasaklayarak insanlık için çıkarılmış en hayırlı topluluk olma arzusu ile insanlığın hayat kaynağı olma iddiasını taşımaktadırlar.
Dostluğun, fedakarlığın, sözünde durmanın, dedikodu yapmamanın, boş işlerle uğraşmamanın, güzel sözlü, nezaket sahibi, mütevazi olmanın, haksızlıklara karşı koymanın ve hakkı aramanın izlerini üzerlerinde taşıyarak bir güven ve huzur toplumu olmayı sağlamaktadırlar.
İşte bu amaçla Genç Öncüler gençlik hareketi bünyesinde lise ve üniversite çağında ki erkeklere ve hanımlara yönelik faaliyetler devam etmektedir. Kahvaltılardan söyleşilere, gezilerden pikniklere, çay günlerinden haftalık eğitim seminerleri gibi çok çeşitli faaliyetler düzenli olarak sürmektedir. Bu faaliyetlerin sürdürülmesinde ki en temel gaye değerlerini bilen, tarihini ve misyonunu önemseyen, ahlaklı, edepli, erdemli bir Kuran nesli inşa etmektir. Sosyal Medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilrisiniz: https://www.facebook.com/genconculerr/ https://twitter.com/genconculer https://www.instagram.com/genconculer/