Etkinlikler

Salıncak Çocuk Kulübü olarak eğlenceli ve bilgilendirici bir program daha gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Fatih ve Kağıthane şubelerimizdeki küçük arkadaşlarımız birbirinden değerli beş şehrimizi tanırken aynı zamanda hayal güçleriyle yeni bir ürün ortaya koymanın keyfini çıkardılar. Yoğun katılımın olduğu programımızda hem Salıncak Çocuk Kulübü üyeleri hem de onları çok seven vakıf ablaları olarak unutulmayacak güzel bir anı daha biriktirdik başka programlarda görüşmek üzere, Allaha emanet olun.

Geçtiğimiz dönem Fatma Sena Yabanigül ile başladığımız "Değişen Dünyada Değişmeyen Müslüman Kimliğ" başlıklı haftalık sohbet grubumuz bahar dönemide aynıbaşlık ile devam edecektir. Güz döneminde "Modern Dünya ve Gelişen Teknolojinin Müslüman Kimliğine Yansıması"konusunda konuştuğumuz sohbet grubumuzda, bahar dönemindeise modern dünyanın bize getirdiği problemler üzerine Hadis ve Sünnet ışığında bunlara çözüm yollarımızı konuşacağız.Üniversite yaş grubu tüm hanım kardeşelrimizi bekleriz.

Genç öncüler üniversite komisyonu olarak aralık ayı seminer serimizin sonuncusunu dün gerçekleştirdik. Esranur Dündar’ın sunumuyla Ennegram konusunun işlendiği seminerimiz farklı mizaç yapılarına değindik. Uzun soluklu seminerimizin ardından konuşmacımızla birebir görüşme fırsatı yakaladık. Çorba ikramıyla son bulan programımıza yoğun ilginiz için teşekkür ederiz

Genç Öncüler Hanımlar Komisyonu olarak bugün, Yazar Taha Kılınç ve kızı Meryem'i "Müslümanın Seyahati"ni konuşmak üzere misafir ettik. Konuşmacımız, seyahatin aslında Allah'ın buyruklarından bir buyruk olduğunu belirterek konuşmaya başladı. Meryem'in küçük yaşta yaptığı birçok seyahatten edindiği tecrübelerini ve öğrendiklerini bize aktarmasıyla da aslında çocukların seyahat etmelerinin onların ufuklarında ne kadar geniş bir yelpaze açtığını bize göstermiş oldu. Çocuklarla seyahat etmenin öneminden bahsetmenin yanısıra öncelikli olarak nerelere seyahat etmeli, hangi bakış açısıyla yola çıkılmalı, nasıl bütçe ayarlanmalı konuları üzerinde durduk. Konuğumuzun yönlendirmeleri ve de katılımcıların katkılarıyla seyahet etmenin önemi üzerine teşvik edici bir program gerçekleştirdik. Konuşmacımız Taha Kılınç'a, katılım gösteren bütün dinleyicilere ve bizim neşeli bir program geçirmemize vesile olan Meryem'e çok teşekkür ediyoruz. Başka programlarda görüşmek üzere.

Aralık ayı seminerlerinin ikincisi, 8 Aralık cumartesi günü Uzm. Psikolog Saliha Can Üstün'ün anlatımıyla "Kulluk Psikolojisi" konusu ile gerçekleşti.

Bilgiye sahip olmaktan ziyade sahip olduğumuz her bilgiye vahiy odaklı bakabilmek ve ruhumuzun açlığının farkında olup onu da beslemeyi ihmal etmemek üzerine keyifli ve kuşatıcı bir program geçirdik. Konuşmacımıza ve katılım gösteren tüm hanım kardeşlerimize çok teşekkür ederiz.

  • 1