Etkinlikler

Salıncak Çocuk Kulübü yeni dönem açılışını Fatih, Başakşehir ve Kağıthane'yi ilkokul ve ortaokul yaş grubu kız kardeşlerimizle birlikte keyifli bir şekilde gerçekleştirdi. Rabbimize ettiğimizde dualarla birlikte programımız tanışma, slayt gösterisi, oyunlar ve ikramlar eşliğinde devam etti. Kardeşlerimize geçmişlerinden önce çok teşekkür ediyor, dönem içerisinde derslerimizle verimli bir yıl geçirmeyi diliyoruz.

2019-2020 yılının açılışını liseli genç kardeşlerimizin teveccühü ile yapmış bulunuyoruz. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programımız, genç öncüler tanıtım videosu ile devam etti. Ardından bu sene içerisinde ki faaliyetlerimizi anlatmak üzere lise komisyon başkanımız Senanur Yaşaroğlu kısa bir konuşma yaptı. Seneye birlik ve beraberlik ile başlamak adına Uzm. Psikolog Saliha Can Üstün ablamız kardeşlik bağının, bir çatı altında beraber olmanın önemi hakkında kısa bir sohbet yaptı. Bol muhabbetli, güzel bağların ilk adımının atıldığıaçılışımıza katılım sağlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Gelecek programlarda görüşmek duasıyla.

18 Mayıs Cumartesi günü Salıncak Çocuk Kulübü olarak ilk ve ortaokullu kız kardeşlerimizle büyük Ramazan Şenliği’ni gerçekleştirdik. Ramazan ve Osmanlı Macunu hakkında derinlemesine bilgiler edindiğimiz bir sunumla başlayan programımız eski bir Ramazan klasiği olan Hacivat & Karagöz tiyatrosuyla devam etti. Birbirinden farklı oyunlarla eğlenceli vakit geçirdiğimiz programımız kardeşlerimize bu günden tebessümle hatırlayacakları bir hatıra kalsın diye hazırladığımız sürpriz paketleri hediye ettik. Ramazan bereketini ve muhabbetini hissetmemize katkı sağlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor başka programlarda da görüşmek üzere diyerek herkese hayırlı ramazanlar diliyoruz.

Bahar seminerleri dizisinin üçüncüsünü Cihan Aktaş ile gerçekleştirdik. "Yanlış Anlaşılma Korkusu" üzerine konuştuğumuz programımızda toplumsal düzeyde bireylerin karşılaştıkları sorunlara değinildi. Yanlış anlaşılma korkusunu en çok çeken gruplardan biri olan kadınlar hakkında paylaşımlarda bulunan Cihan Aktaş bizlere yeni ufuklar açtı. Kadınların içinde bulundukları durumlarda dışardan nasıl değerlendirildikleri ve bunun doğurduğu kaygıları derinlemesine inceledik. Bunun yanısıra toplumlardaki azınlıkların yanlış anlaşılma korkusundan ne boyutta etkilendiklerini tartıştığımız programımızı katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasının ardından sonlandırdık.

  • 1