Etkinlikler

18 Mayıs Cumartesi günü Salıncak Çocuk Kulübü olarak ilk ve ortaokullu kız kardeşlerimizle büyük Ramazan Şenliği’ni gerçekleştirdik. Ramazan ve Osmanlı Macunu hakkında derinlemesine bilgiler edindiğimiz bir sunumla başlayan programımız eski bir Ramazan klasiği olan Hacivat & Karagöz tiyatrosuyla devam etti. Birbirinden farklı oyunlarla eğlenceli vakit geçirdiğimiz programımız kardeşlerimize bu günden tebessümle hatırlayacakları bir hatıra kalsın diye hazırladığımız sürpriz paketleri hediye ettik. Ramazan bereketini ve muhabbetini hissetmemize katkı sağlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor başka programlarda da görüşmek üzere diyerek herkese hayırlı ramazanlar diliyoruz.

Bahar seminerleri dizisinin üçüncüsünü Cihan Aktaş ile gerçekleştirdik. "Yanlış Anlaşılma Korkusu" üzerine konuştuğumuz programımızda toplumsal düzeyde bireylerin karşılaştıkları sorunlara değinildi. Yanlış anlaşılma korkusunu en çok çeken gruplardan biri olan kadınlar hakkında paylaşımlarda bulunan Cihan Aktaş bizlere yeni ufuklar açtı. Kadınların içinde bulundukları durumlarda dışardan nasıl değerlendirildikleri ve bunun doğurduğu kaygıları derinlemesine inceledik. Bunun yanısıra toplumlardaki azınlıkların yanlış anlaşılma korkusundan ne boyutta etkilendiklerini tartıştığımız programımızı katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasının ardından sonlandırdık.

Genç öncüler üniversite hanımlar komisyonu olarak Mehmet Ali Pulcu hocamızla birlikte “yapay zeka” temalı film tahlil atölyesi düzenledik. Hemen hemen tüm meslek gruplarını yakından ilgilendiren yapay zeka teknolojisinin beyaz perdeye nasıl yansıdığını okumaya çalıştık. Dünya sinema tarihinde alanlarının en iyileri sayılan “Yapay Zeka(2001), Bıçak Sırtı (1982) ve 2001: Bir Uzay Destanı (1968) filmleri izleyerek üzerinde uzun tartışmalar gerçekleştirdik. Başta değerli vakitlerini ayıran hocamız Mehmet Ali PULCU’ya ve katılımcı tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.

23 Nisan Salı günü lise ve üniversite yaş grubu kardeşlerimizle Göztepe Tabiat Parkı’nda güzel bir bahar gününü değerlendirdik. Doğa yürüyüşüyle başlayan programımız çaylarımızla beraber sıcak bir muhabbet ortamına büründü. Birbirinden farklı oyunlarla eğlenceli vakit geçirdiğimiz programımızda ilerleyen saatlerde bir piknik klasiği olan mangalın keyfini hep birlikte çıkardık. Geriye yüzümüzde tebessümle hatırlayacağımız güzel bir anı bırakmanın sevinciyle oradan ayrıldık. Katılım sağlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor, başka programlarda görüşmek üzere diyerek sizleri Allah’a emanet ediyoruz!

  • 1