casino maxi

Etkinlikler

İki gece üç gün süren kampımız vakfımızın Kağıthane şubesinde cuma günü ikindi vakitlerinde başlamış oldu. Evvela bir güzel karnımızı doyurduk ve birbirimizle tanıştık. Farkettik ki farklı, okullardan, mahallelerden, memleketlerden olan kardeşlerimizle aynı derdi paylaşmış ve uhuvvetimizi güçlendirmek için toplanmıştık. Çocuk olsun yetişkin olsun en iyi oyunlarla kaynaşılır diye düşünerek farklı farklı oyunlar kurduk. Başlardaki çekingen tebessümlerimiz yerini havada uçuşan esprilere ve şakalara bıraktı. Özellikle son sınıf olup YGS'ye hazırlanan kardeşlerimiz için programa koyduğumuz etüt saatimizde kimi soru çözdü, kimi kitap okudu, kimi de kamp sonuna kadar bitirmek üzere dağıttığımız hatmin cüzünü okudu. Ertesi sabah güne sabah namazıyla ve sporla başladık. Uykumuz iyice açılmıştı ve karnımız da açıkmıştı. Kahvaltının ardından Elif Yılmaz ablamızla ilk dersimizi yaptık. Günün ikinci dersini Şehadet Günhan ablamızla yarım saatlik bir dinlenmeden sonra gerçekleştirdik. Öğle namazı ve öğle yemeğinden sonra el işi etkinlik saatimizde bez çanta üzerine çizdiğimiz desenleri nakış ile işledik. Video saatimizde Nouman Ali Khan, Omar Suleiman ve Abdul Nasir Jangda'nın güncel meselelerden olan "islami cemaatler, gruplaşma" ve "gençlerin haram ilişkileri" konularını konuşup tartıştıkları bir program izledik. Liseli kardeşlerimiz de akıllarına takılan soruları dile getirdiler. Akşam ve yatsı namazlarından sonra yemeğimizi yedik. Film saatimizde patlattığımız mısırlarla birlikte fantastik bir konusu olan E.T. filmini izledik. Kampımızın son gününde Firdevs Kaluç ve May Aqraa ablalarımızla birlikte son derslerimizi de işledik. Kısa ama bereketli geçen bir üç günün ardından birbirimizle vedalaştık ve liseli kardeşlerimize hazırladığımız hediyeleri takdim ettik. Sömestr tatillerinin son günlerini bize ayıran, sınava bir ay kalmış olmasına rağmen gelerek bizi kendilerinden mahrum etmeyen tüm kardeşlerimizi tekrardan selamlıyoruz. İyi ki varlar.

Genç Öncüler Hanımlar Lise Komisyonu olarak 15 Ekim de Adem Özköse ile Cennete Otostop kitabını konuştuğumuz açılış programımızı gerçekleştirdik. Bilinçli bir gençliğin inşası üzerine konuştuğumuz bu programda Adem Özköse bize tavsiyelerde bulundu. Deneyimleriyle zenginleştirdiği konuşmasıyla müslüman bir gençliğin sorumluluklarından, ümmeti kalkındırabilmak için yapabileceklerimizden konuştuğumuz programımız sohbet havasında geçti. Tekrarını dilediğimiz bir programı daha böylece geride bıraktık. Ümmetin gençleriyle buluşup hasbihal ettiğimiz programlarda görüşmek üzere.

Genç Öncüler Hanımlar Komisyonu olarak 31 Aralık cumartesi günü liseli kardeşlerimizle geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz film okumalarımızın ilkini gerçekleştirdik. ''Kaplumbağalar da Uçar'' filmini izleyip ardından Nihal Açıkel ablamız ile film üzerine konuştuk. İranlı yönetmen Bahman GHOBADİ'nin 2004 yılında çektiği filmin adının Kaplumbağalar da Uçar' olmasının sebebi bazı kaynaklara göre şöyledir; kaplumbağalar barut kokusu almazlar bu yüzden mayın tarlalarına mayınları patlatmaları için gönderilir ve mayınların patlamasıyla ölürler.Filmin asıl konusu da mayın toplayarak yaşamlarını sürdüren çocuklardır. Dram temalı olan film, çok yakın bir tarihe ışık tutarken şuan yanıbaşımızda yaşanan Suriye katliamının da bundan çok farklı olmadığını gösteriyor.Bu ve buna benzer filmlerde işlenen konuların gerçekte değil sadece film sahnelerinde olması ümidiyle.Bir sonraki Film Okumasında görüşmek üzere. Selametle

Genç Öncüler Hanımlar Komisyonu olarak 21 Ocak cumartesi günü güz dönemi derslerimizin sonuncusunu Zeynep Güzel ablamızla geçekleştirdik. Dönemimizi gözümüzün nuru olan "Namaz" konusu ile kapattık. Rabbimize yakınlaşmayı umduğumuz, dinin direği olan namaz hakkında bilmediklerimizi öğrendik, bildilermizi tekrar ederek niyetlerimizi tazelemeye çalıştık. Allah'ım Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana layık ibadet etmek için bizlere yardım eyle. (amin) İki haftalık aradan sonra yeni dönemde de Elif Yılmaz ablamızla Müminlerin Özellikleri, Zeynep Güzel ablamızla Fıkıh ve Merve Mahitapoğlu kardeşimizle Kur'an Kültürü derslerimizi yapmaya devam edeceğiz inşaallah. Dönem arasında da Allah, O'nun rızası peşinde koşanlardan, zamanını hayırla bereketlendirenlerden eylesin. (amin)