casino maxi

Etkinlikler

Salıncak Çocuk Kulübü’nde bir kapanışı daha gerçekleştirdik.

Şehzadebaşı Camii’nde gerçekleştirdiğimiz pikniğe katılan kız kardeşlerimiz ile sene içinde devam eden derslerin kapanışını yaptık. Caminin bahçesinde kahvaltı yaptıktan sonra birbirinden eğlenceli oyunlar oynadık. Yaz okulunda tekrar bir araya geleceğimizi öğrenen kardeşlerimizin mutluluğundan anladık ki, hamd olsun dönem içindeki faaliyetlerimiz sayesinde Rabbimiz kalplerimizi birbirine yakınlaştırmış.

Genç Öncüler Hanımlar Lise Komisyonu olarak 8 Nisan cumartesi günü film okumalarımızın ikincisini gerçekleştirdik. "The Truman Show" filmini izleyip Nihal Ablamız ile film hakkında konuştuk. Filmin 1998 yılında çekilen Hollywood yapımı bir bilim kurgu filmi olduğunu, baş karakteri Truman'ın 30 yıl boyunca uyutulduğu ya da izleyenlerin farkına varmadan uyuduğu, 30 yıl boyunca reklamsız izlenen filmin yayınlandığı kanalın sadece Truman'ın gerçek dünyaya geçtiği sahnede değiştirmesi tüketim çağında olduğumuzun bir göstergesi olduğunu konuştuk. Bir sonraki film okumasında görüşmek üzere. Selametle

Genç Öncüler hanım yönetimi ve komisyon üyeleri olarak bahar dönemi kampımızı İzmit'te gerçekleştirdik. Müslüman neslin inşası için öncü olmayı talep eden gençler olarak kampımızda niyetlerimizi bir kez daha tazeledik. Komisyon üyelerimizle yapılan çalışmaları değerlendirme, yeni faaliyetler için de düşünme imkanı bulduk. Şemsettin Özdemir hocamızın yaptığı dersle dava yolunda kazandığı tecrübe ve ilminden faydalandık. Şeymanur Ekren Tan ablamızla yaptığımız derste de gündelik dert ve koşuşturmanın bize unutturduğu 'asıl koşu' üzerine düşünme fırsatı bukduk. Rabbimizin bizden hayırlarda yarışmamızı istediği bu koşuda neler yapmamız gerektiğini, nasıl enerji toplayacağımızı, önümüze çıkabilecek engellerin neler olduğunu öğrendik. Kamp boyunca yaptığımız diğer derslerle nebevi tebliğ metodunu kavramaya çalıştık. Dersler dışında yaptığımız doğa yürüyüşleri verilen nimetleri tefekkür etmemize vesile oldu. Kardeşliğimizi güçlendirdiğimiz, dertlerimizi hatırladığımız, niyetlerimizi tazelediğimiz bir kampı daha geride bıraktık. Biz gençleri yolunda birleştiren Allah'a hamd olsun.