Hanımlar Lise Yarıyıl Kampı

Genç Öncüler Etkinlikler 9 Şubat 2017 0 Yorum

İki gece üç gün süren kampımız vakfımızın Kağıthane şubesinde cuma günü ikindi vakitlerinde başlamış oldu. Evvela bir güzel karnımızı doyurduk ve birbirimizle tanıştık. Farkettik ki farklı, okullardan, mahallelerden, memleketlerden olan kardeşlerimizle aynı derdi paylaşmış ve uhuvvetimizi güçlendirmek için toplanmıştık. Çocuk olsun yetişkin olsun en iyi oyunlarla kaynaşılır diye düşünerek farklı farklı oyunlar kurduk. Başlardaki çekingen tebessümlerimiz yerini havada uçuşan esprilere ve şakalara bıraktı. Özellikle son sınıf olup YGS'ye hazırlanan kardeşlerimiz için programa koyduğumuz etüt saatimizde kimi soru çözdü, kimi kitap okudu, kimi de kamp sonuna kadar bitirmek üzere dağıttığımız hatmin cüzünü okudu.

                                    

 

Ertesi sabah güne sabah namazıyla ve sporla başladık. Uykumuz iyice açılmıştı ve karnımız da açıkmıştı. Kahvaltının ardından Elif Yılmaz ablamızla ilk dersimizi yaptık. Günün ikinci dersini Şehadet Günhan ablamızla yarım saatlik bir dinlenmeden sonra gerçekleştirdik. Öğle namazı ve öğle yemeğinden sonra el işi etkinlik saatimizde bez çanta üzerine çizdiğimiz desenleri nakış ile işledik. Video saatimizde Nouman Ali Khan, Omar Suleiman ve Abdul Nasir Jangda'nın güncel meselelerden olan "islami cemaatler, gruplaşma" ve "gençlerin haram ilişkileri" konularını konuşup tartıştıkları bir program izledik. Liseli kardeşlerimiz de akıllarına takılan soruları dile getirdiler. Akşam ve yatsı namazlarından sonra yemeğimizi yedik. Film saatimizde patlattığımız mısırlarla birlikte fantastik bir konusu olan E.T. filmini izledik. 

 

                        

Kampımızın son gününde Firdevs Kaluç ve May Aqraa ablalarımızla birlikte son derslerimizi de işledik. Kısa ama bereketli geçen bir üç günün ardından birbirimizle vedalaştık ve liseli kardeşlerimize hazırladığımız hediyeleri takdim ettik. Sömestr tatillerinin son günlerini bize ayıran, sınava bir ay kalmış olmasına rağmen gelerek bizi kendilerinden mahrum etmeyen tüm kardeşlerimizi tekrardan selamlıyoruz. İyi ki varlar.

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder