Genç Öncüler Tanışma Kahvaltısı

Genç Öncüler Etkinlikler 5 Ekim 2017 0 Yorum

Tebdil-i mekânda ferahlık vardır. Mekâna kazık çakanlar kıvrak bir zihne sahip olamazlar. Bu sene alışkanlığımızın biraz dışına çıktık. Aşina mekânlardan uzaklaşıp tanışma kahvaltımızı vapurda gerçekleştirdik. Sabahın dokuz buçuğunda yağmurlu bir İstanbul sabahında, sözleştiğimiz yüze yakın arkadaşımızla Haliç’te buluştuk. Saat 10’a yaklaşınca yelkenler fora. Makineli taşımalardan sonra yelkenler fora diyenimiz kalmadı tabi ama, biz biraz heyecan katalım dedik. Fatih’in gemileri karadan yürüttüğü yerden yola çıktık çünkü. Allahu alem, o da bizim gibi bağırmıştır.

Gerekli hazırlıklarımızı yaparken bir taraftan da tanışmaya başladık. Yeni simalar, bizi olduk olası memnun eder. Genelde yeni yüzler güven verene kadar muhabbetle kucaklanmazlar. Ama bu çatı başka. Zira Genç Öncüler çatısı altında on beş yıldır kardeşlik ve muhabbetten başkasını biz görmedik. Bundan başka bir duyguyu biz de arkadaşlarımıza vermeyiz inşallah. Nasip et ya Rab!

Kahvaltı için her şey hazırdı. Yağan yağmurun altında kısacık bir nefes alıp çayımızla beraber masalara oturup kahvaltımızı yaptık. Ardından program başladı. Genç Öncüler adına konuşmayı Uğur Demirel yaptı. Üniversite ve lise komisyonları adına konuşmaları ise Ozan Dilek ve Ali Tarık Parlakışık gerçekleştirdi. Ali’nin sesinde liseli gençleri bağrına basan bir şefkat sezdik. Ona ne mutlu.

Konuşmalar yapılırken yağmur durmuştu.  Hemen çayımızı alıp geminin üst katına çıktık. Hatıraların on yıllar sonra tebessüm ettirdiğinin gölgesine sığınarak toplu fotoğraflar çekindik.

Bu arada Boğaz’dayız. Sırasıyla yalıların tarihini, hangi paşanın yaptırdığını, kimlerin kullandığını konuşuyoruz. En dikkat çekeni, Mısır Büyükelçiliği. Merak edenler, araştırabilir.

İkinci köpründen sonra geri döndük. Üsküdar kıyılarından geçtik. Ve yine başladığımız yerdeyiz. Ne zaman Haliç’e döndük, hiç farkında değiliz.

 

Ve bitti. Daha sonra görüşmek üzere vedalaşıp ayrıldık. Programlarımıza vakıfta buluşup dertleşmeyi, çevremizin ve dünyanın farkına varmak için seminerlerimizde buluşmayı konuşup sözleştik. Ne kazançlı bir gün.

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder