Genç Öncüler Sarısu Kampında Buluştu!

Genç Öncüler Ağu 11, 2015 0 Yorum

Araştırma ve Kültür vakfı İzmit şubesinin İzmit belediyesi katkılarıyla 4. sü’nü düzenlediği kandıra Sarısu gençlik kampı 27 – 31 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan, Romanya, Isparta, Artvin, İstanbul ve Kocaeli’nden gelen kardeşlerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Uzak şehirlerden ve yurtdışından gelen kardeşlerimizin birbirleri arasındaki sıcaklık ve samimiyet bağlarının geliştiği kampın amacına uygun bir biçimde tamamlanması tüm katılımcıları memnun etti.

Kampın 1. Günü yerleşme ve tanımayla başlamış olup geçen senelere nazaran etkinliklerin yoğun geçeceği ilk günden kendini belli etmişti. Başta yüzme, futbol, voleybol, kano, masatenisi, güreş, bilgi yarışması ve daha birçok etkinliğin yapıldığı kampta takımların birbirleriyle arasındaki yarışmaları görülmeye değerdi.

Etkinliklerin yanı sıra kampın temel hedef ve amaçları arasında olan namaz bilinci cemaat hâlinde kılınan namazlarla, derslerle ve yapılan genel konferanslarla anlatıldı.

Prof.Dr. Burhanettin CAN’ın yaptığı Türkiye’deki gençliğin sorunları adlı konferans gençler arasında ilgi ile izlendi. Diğer yaptığımız genel konferansımıza Abdullah YILDIZ hocamız “namaz bilincini” anlatmış ve gençleri bu hususta verdiği can alıcı örneklerle bilinçlendirildi.

Sonuç itibari ile kampın temel hedef ve amaçlarına ulaştığı gelen eleştirilerle desteklendi. Daha verimli ve güzel kamp yapmak ve yeniden buluşmak temennisiyle son buldu.

 

sarısu 1 sarısu 2 sarısu 3 sarısu 4 sarısu 5sarısu 6

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder