Genç Öncüler Hanımlar Komisyonu Yarıyıl Lise Kampı

Genç Öncüler Hanımlar Komisyonu Yarıyıl Lise Kampı

Etkinlikler Şub 16, 2016 0 Yorum

PhotoGrid_1455679774927

 

Genç Öncüler Gençlik Hareketi Hanımlar Komisyonu olarak 2015 – 2016 lise yarıyıl kampımızı 24 – 28 Ocak tarihlerinde Genç Öncüler Kâğıthane şubemizde, 35 kardeşimizle beraber gerçekleştirdik. Kampımız, 25 Ocak pazartesi günü sabah namazıyla başladı. Güne zinde ve dinç başlamak adına Şehadet Günhan kardeşimizle sabah sporu yaptık. Ardından sıcacık çay ve sohbetler eşliğinde kahvaltılarımızı yaparak ilk dersimiz için gruplara ayrıldık. İlk dersin ardından temizlik saatine geçildi. Bu arada, geceden toplanan telefonlar bir saatliğine sahiplerine koşar adımlarla kavuştu. Temizlik saatinin ardından ikinci derse geçilirken mızmızlıklar eşliğinde telefonlar ertesi gün tekrar verilmek üzere toplandı. Kamp boyunca az sonra okuyacağınız başlığı müthiş, içeriği dopdolu derslerimiz ablalarımız tarafından işlendi. İşte o muhteşem başlıklar ve Allah’ın razı olmasını dilediğimiz ablalar:

Müslüman gencin hayatında tebliğin yeri ve önemi: Sümeyye Akgül. Müslüman olmam ilmi anlamda neyi gerektirir: May Akraa, Ayşenur Özdemir. Müslüman olmam ameli olarak neyi gerektirir: Betül Özkan. Kavram derslerinde Rab – ilah: Tuğba Şahin, Esmanur Kılıçbay. Cemaat, Millet, Ümmet: Şehadet Günhan. Fıtrat kavramı: Senanur Yaşaroğlu, Büşra Akgül. Hak – Batıl: Mevhibe Tipi, Beyzanur Yaşaroğlu.

Tabii ki gün boyu ders işlemedik. Etkinlik saatinde İHH’nın gerçekleştirdiği “Kardeşlik Örgüsü” projesi için atkı ördük. Örgünün kamp boyu en gözde şey olduğunu buraya not etmeden geçemeyeceğiz. Herkeste bağımlılık yaptığını söylesek abartmış olmayız diye düşünüyoruz.

Örgü saatinden sonra May Akraa ve Ayşenur Özdemir kardeşlerimizin önderliğinde ezber saatimiz gerçekleşti. Ezber yarışması neticesinde ödül alan kardeşlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyoruz.

Her gün akşam namazından sonra Nouman Ali Khan’dan (Allah ondan razı olsun) Rahman Suresi’nin tefsirini parça parça izledik ve kampın son günü videonun kritiğini yaparak, aklımızda kalan soruların cevaplarını istişare ederek bulduk. Burada da bir şeyi not etmeden geçemeyeceğiz; hayatımız boyunca yaptığımız en bereketli ve en güzel tefsir saatleriydi.

Ardından yatsı namazlarımızı cemaatle kılıp, yemeklerimizi yiyip, sunum saatimize geçtik. Katılımcı kardeşlerimizden ilgi alanlarına göre çeşitlilik gösteren 20şer dakikalık sunumlar istedik. İşte o birbirinden çeşitli sunum saatlerimizin başlıkları ve müthiş sunumcularımız:

Kudüs hatıraları: Ayşe Afife Karaaslan, Begüm Kıtay. Su kullanım klavuzu: Selin Dilek. Hindistan hakkında ilginç bilgiler: Tülay Sevinç, Mukaddes Kutlu. Hat sanatı incelikleri ve kullanılan malzemeler: Zeynep Aydın. Görsel Hafıza: İrem Geçgin.

Kampımızın üçüncü günü gerçekleştirdiğimiz şiir gecemize katılımcı kardeşlerimizin yazdığı şiirler damga vurdu! Hepsi birbirinden harika şiirler için yazan kardeşlerimize teşekkürü borç biliriz.

Kamp sorumlularımız Senanur Yaşaroğlu, Büşra Akgül ve Esmanur Kılıçbay kardeşlerimiz başta olmak üzere kamp öncesinde ve kamp esnasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Rabbim hepimizi cennetinde buluştursun…

DSC_0356DSC_0225

IMG-20160209-WA0021IMG-20160209-WA0023IMG-20160209-WA0014

 

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder