Genç Öncüler Dergisi Ekim-2016/111. Sayı Çıktı!

Genç Öncüler Dergisi Ekim-2016/111. Sayı Çıktı!

Genç Öncüler Eki 03, 2016 0 Yorum

Genç Öncüler Dergisi Ekim-2016/111. sayısı çıktı!

Ölçümüz net; Kur’an ve Sünnet başlığı ile okuyucusunun karşısına çıkan Genç Öncüler Dergisinde bu ay Kur’an ve Sünnet eksenli tartışmaların yapıldığı değerlendirmeler yer alıyor. Abdullah Yıldız ve Şemsettin Özdemir ile Kur’an ve Sünnet bütünlüğü başlığı altında yapılan iki ayrı mülakat okuyucunun dikkatine sunuluyor. Gündeme yönelik değerlendirme yazılarının, gezi, sinema ve diğer aktüel içerikleriyle Genç Öncüler Dergisinin sunuş yazısı şu şekilde;

Allah’ın rahmeti bereketi üzerinize olsun.

Sevgili arkadaşlar

Yeni bir dönem daha başlıyor. Her başlayan yeni dönem hayatımızda bembeyaz bir sayfa açmak için fırsattır. Geçmişte yaptığımız hatalar, işlediğimiz günahlar için tevbe edip, tevbeyi bir milat olarak değerlendirip, yeniden istikamet üzere yürümenin başlangıç noktasıdır. Türkiye ve İslam Coğrafyasında yaşayan milyonlarca genç bir yol tutturma noktasında oldukça şanslılar. Çünkü bir rol modele ve rehber niteliğinde bir hayat kitabına sahipler. Fakat rehberimizi ne kadar tanıyoruz veya rol modelimizin uygulamalarını ne kadar biliyoruz diye sorguladığımızda, tembelliğimizi ve uyuşukluğumuzu farkediyoruz. İslam coğrafyasında yaşanan bunca haksızlık, zulüm ve barbarlığın sebebini de daha iyi kavrayabiliyoruz.

Bu ay ölçülerimizi tekrar hatırlamak ve netleştirmek için, Kur’an ve Sünnet eksenli bir yaşamın paydaşı olabilmek adına arkadaşlarımızla bir çalışma hazırladık. Bu minvalde Ayşe Can Kur’an’ın evrenselliğini değerlendirdi. Zeynep Rabia Genç kalbin fıtratına dönmeye çağırdı. Ayşe Ekiz hafız olmayı anlattı. Merve Mahitapoğlu ehliyet liyakat meselesini irdeledi. Abdullah Yıldız ve Şemsettin Özdemir hocalarımız ile Kur’an ve sünnet bütünlüğünü ele alan iki ayrı mülakat gerçekleştirildi. Ayrıca gündemde tartışılan bayrak bizim neyimiz olur meselesini Ali Tarık Parlakışık ele aldı. Fırat Kalkanı operasyonunu Carablus’ta bulunan gazeteci arkadaşımız Mustafa Fatih Yavuz aktardı. Daha bir çok deneme, şiir, gezi yazısı Eylül sayımızın sayfalarını süslüyor.

Genç Öncülerin genç yazarları olarak temel gayemiz, toplumsal yaşamımızda karşılaştığımız iyilikleri,kötülükleri,kolaylıkları, sıkıntıları siz değerli okurlarımıza en anlaşılabilir şekilde aktarmaktır. Kadromuz adaletle şahitlik vazifesini unutmayarak, bu bilinçle yazılarını kaleme almaktadır. Çünkü bu bize inandığımız rabbimizin vahiyle sabit kıldığı bir görevdir. Çıkarttığımız bütün sayıları bu görev bilinci ile çıkartıyoruz. Bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyor, keyifle okumanızı temenni ediyoruz.
Allah’a emanet olun.

Ey inananlar! Kendinizin, ana babanızın ve en yakınlarınızın aleyhine dahi olsa, adaleti titizlikle ayakta tutan ve sırf Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Şahitlik ettikleriniz) zengin veya fakir de olsalar (adaletten ayrılmayın)! Çünkü Allah her ikisine de (sizden) daha yakındır. Öyleyse, kendi boş arzu ve heveslerinize uymayın ki adaletten uzaklaşmayasınız. Eğer (gerçeği) çarpıtırsanız ya da (şahitlikten) kaçınırsanız, biliniz ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır. Nisa/135

e-dergi formatında okumak için tıklayınız:http://www.genconculer.com/genc-onculer-111-kuran-ve-sunnet/

Önümüzdeki günlerde Dergimize ulaşabileceğiniz noktalar:
İstanbul
Fatih AKV
Fatih Genç Öncüler
Fatih Ağaç Kitabevi
Fatih Inkılap Kitapevi
Başakşehir Kültürevi Derneği
Bağcılar Güneşli Kültürevi Derneği
Kağıthane AKV
Kağıthane Genç Öncüler
Ankara AKV
http://ankara.akv.org.tr/?page_id=76
Isparta Umran Kültürevi
http://www.ispartakulturevi.com/kunye.html
Trabzon AKV
Çarşı Mahallesi Uzun Sokak Yavuz Selim İş Merkezi No 70
04623232205
Kocaeli AKV
Karabaş Mahallesi İnönü Caddesi No:276 İzmit / Kocaeli
05053122362
Eskişehir
İsmail Kaplan
05556925287
Adana
ADYAR(Adana İnsani Yardım Derneği)
Telefon: 0322 458 25 35 Cep: 0 507 249 66 19
Artvin
Bahattin Yılmaz
Hopa Yeryüzü Kültür Derneği
Erzincan
ERDAV
Atatürk Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No :11 Merkez/ERZİNCAN
Telefon : 0 (446) 224 23 24
Siirt
Siirt İHH
Yeni Mahalle Fevzi Çakmak ortaokulu karşısı SİİRT İHH Siirt MERKEZ 56100
05554600101
KONYA-EREĞLİ
Necati Aksoylu
05438728486
Gaziantep
İmece Kültür Evi
Şahinbey/Gaziantep, Yeditepe, 85255. Sk. No:4,
Ayrıca genconculereyaziyorum@gmail.com adresine yazı ve görsel çalışmalarınızı gönderebilirsiniz.
Abonelik için irtibat numarası; 05453895019
Yıllık Abonelik Ücreti: 50 TL

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder