GENÇ ÖNCÜLER BURSA GEZİSİ!

Etkinlikler Genç Öncüler 9 Ocak 2017 0 Yorum

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Bursa’nın sembolü sayılan Ulu Camii'de sabah namazıyla başlayan programımız. Namazın ardından Ulu Camii’yi liseli kardeşlerimizle birlikte gezdik-tanıdık. Ardından vakit kaybetmeden Cumalıkızık Köyü'nde tarihi hanelerin ve yapıların doğal estetik sunumları arasında yol aldık. Metropolün sıkışık ilerleyen hayat tarzından sorna Cumalıkızık Köyü hem içimizi ferahlattı hem de kaybedilmemiş değerlerin olduğunu gördük. Ecdad yadigarı Bursa'yı genç kardeşlerimizle gezerken hem doğal güzellikler karşısında hem tarihi yapıların karşısında kardeşliğimizi pekiştirmiş olduk. Cumalıkızık Köyü’nden sopnra rotamızda bilgilendirici sohbetler eşliğinde Osman Gazi ve Orhan Gazi kabirleri yer Aldı. Liseli kardeşlerimiz hem tarihi bilinçlerine kan pompaladılar hem de tarihi heyecanlarını fokurdattılar.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve iç mekan

Gezmek, fiilini verimli bir şekilde hayat geçirdiğimizi düşündüğümüz gezimizde kardeşlerimizle, Bursa’dan ayrılmadan önce Bursa’ya has lezzetlerden olan İskender kebabı tattık.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ağaç ve açık hava

 

 

Genç Öncüler Lise Komisyonu oalrak geizlerimiz inşallah devam edecek.Gezilerimizden haberdar olmak ve programlarımıza katılmak için web sayfamızı takip etmeye devam edin.

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder