Genç Öncüler 91. Sayısı Yayında!

Genç Öncüler 91. Sayısı Yayında!

Genç Öncüler Oca 23, 2015 0 Yorum

genç öncüler

Allah’ın Selamı ve Rahmeti üzerinize olsun.

Sevgili Arkadaşlar

Genç Öncüler Dergisi olarak 2003 yılında çıktığımız yolculuğumuzda bu ay 91. sayımızı neşrediyoruz. Elinizde tuttuğunuz ve ekranlarınızdan okuduğunuz bu dergi tamamiyle gençlerin çalışmaları ve gayretleriyle çıkıyor. Yazarları 15-24 yaş aralığında olan dergimiz, Türkiye’li Müslüman gençlerin kendi özgün fikirlerini özgürce ifade edebildiği bir ortama kaynaklık ediyor.

“Düzenin Hırçın Çocuğu Şiddet” başlığı ile kapağa taşıdığımız mesele günümüzün ana problemlerinden biridir. Sokakta, okulda, evde ve daha birçok noktada Müslümanları zaafiyete düşüren, yapmaması gereken hareketleri yaptıran bir haldir. Bu meseleyi dert edinen arkadaşlarımızla bir çalışma yaptık ve takdirinize sunuyoruz.  Bu sayımızda Ali Tarık Parlakışık şiddetin kökenlerine inerek kaynağını sorguladı. Zozan Demirci ülkemizin kronik problemlerinden biri olan “Eğitimde Şiddet” ve sonuçlarını inceledi. Senanur Çataloğlu “Aile İçi Şiddete”  farklı bir boyuttan baktı. Ayşenur Temelcan  savaş ortamında büyüyen çocuklar ile normal bir ortamda büyüyen çocuklar arasındaki farkı irdeledi. Savaşın çocuklar üzerindeki etkisini yazdı. Yusuf Talha Avcı şiddetin çıkış kapısına işaret etti.

Genç Öncülerin genç yazarları olarak temel gayemiz, toplumsal yaşamımızda karşılaştığımız iyilikleri,kötülükleri,kolaylıkları, sıkıntıları siz değerli okurlarımıza en anlaşılabilir şekilde aktarmaktır. Kadromuz adaletle şahitlik vazifesini unutmayarak, bu bilinçle yazılarını kaleme almaktadır. Çünkü bu bize inandığımız rabbimizin vahiyle sabit kıldığı bir görevdir. Çıkarttığımız bütün sayıları bu görev bilinci ile çıkartıyoruz. Bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyor, keyifle okumanızı temenni ediyoruz.

Allah’a emanet olun.

Ey inananlar! Kendinizin, ana babanızın ve en yakınlarınızın aleyhine dahi olsa, adaleti titizlikle ayakta tutan ve sırf Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Şahitlik ettikleriniz) zengin veya fakir de olsalar (adaletten ayrılmayın)! Çünkü Allah her ikisine de (sizden) daha yakındır. Öyleyse, kendi boş arzu ve heveslerinize uymayın ki adaletten uzaklaşmayasınız. Eğer (gerçeği) çarpıtırsanız ya da (şahitlikten) kaçınırsanız, biliniz ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.  Nisa/135

Genç Öncüler Dergimizi Bulabileceğiniz Noktalar

İstanbul

Fatih AKV
Fatih Genç Öncüler
Fatih Ağaç Kitabevi
Fatih Inkılap Kitapevi
Fatih Gölge Kitabevi
Fatih Özgün Yayıncılık
Başakşehir Kültürevi Derneği
Bağcılar Güneşli Kültürevi Derneği
Kağıthane AKV
Kağıthane Genç Öncüler

Ankara

Ankara AKV

http://ankara.akv.org.tr/?page_id=76

Isparta

Isparta Umran Kültürevi

http://www.ispartakulturevi.com/kunye.html

Trabzon

Trabzon AKV

Çarşı Mahallesi Uzun Sokak Yavuz Selim İş Merkezi No 70
04623232205

Kocaeli AKV

Karabaş Mahallesi İnönü Caddesi No:276 İzmit / Kocaeli
05053122362

Eskişehir

İsmail Kaplan

05556925287

Adana

ADYAR(Adana İnsani Yardım Derneği)
Telefon: 0322 458 25 35 Cep: 0 507 249 66 19

Artvin

Bahattin Yılmaz
Hopa Yeryüzü Kültür Derneği

 

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder