Geleneksel Bayramlaşmamız

Genç Öncüler Eyl 20, 2016 0 Yorum

bayramlasma-1

Bir mübarek kurban bayramını daha idrak etmiş bulunuyoruz. Kurban ile insanın kendini Allah’a adamasını, Müslümanların sofralarında birbirlerini hatırladıkları bu aziz günlerde, bütün günlerin Rabbine, bizleri bağışlaması için dua ediyoruz.
Duaların samimiyeti, uhuvvetimizi pekiştirsin diye bayramın üçüncü gününde Araştırma ve Kültür Vakfı’nda  biz de kardeşlerimizle bir araya geldik. Aynı sofraya oturup lokmamızı paylaştık, uzun zaman görmediğimiz kardeşlerimizle hasret giderdik; sevinçlerle sevindik, dertlerle hüzünlenip gözyaşı döktük.
Bayramların güzelliklerinden birisi de bizi düşünen insanların ve gönlümüzde yer edinen insanların yanımızda bulunanlardan ibaret olmadığını hatırlamamızdır. Yakın çevremizle bayramlaşırken, arzın her mecrasına yer tutup mübarek kurban bayramını tekbirlerle ve salavatlarla karşılayan mümin yürekleri de hayırlarla yad ettik.  Aziz Allah kerim kitabında insanları canlarından ve mallarından eksilterek ve arttırarak imtihan edeceğini haber vermekte. Bugün canlarından ve mallarından eksiltilerek imtihan olan kardeşlerimize de dualar gönderdik.
Günlerin içinden bayramlar çıkarıp Müslümanları güldüren Rabbimiz, gülmeyi unutmuş coğraflarımıza, bayramları senenin her gününe yayarak huzur ve sekinet nasip etsin.

bayramlasma-3 bayramlasma-2

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder