Genç Öncüler

Verimin, bereketin, kuvvetin, dirayetin, varlığın ve yokluğun hepsini bir arada öğüten bir havandır toprak. Bazen altı üstünden bazen üstü altından daha gizemlidir. Yeşiliyle, hem sadeliği hem birçok rengi içinde barındırmasıyla, içten dışa ve dıştan içe olan yolculuğuyla her zaman bizi şaşırtmaya ve kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Kendisine ekilen her şeyi hesapsız kitapsız bir şekilde ziyadesiyle cömertçe geri sunan toprağın, bu ay dergimizi de kendisi gibi bereketli yaptığını söylesek çok yerinde bir tabir olur. Eylül’ün yağmur kokusunu iliştirdiğimiz dergimizi, toprağı kimi zaman yüksek dağlarda kimi zaman hemen ayaklarımızın altında hissettiren yazılarıyla istifadenize sunuyoruz.

Bu ay Genç Öncüler olarak Toprağa Fısıldayanlar manşetiyle karşınızdayız. Yazarlarımızdan Mahinur Özdemir, Toprağa Ekilen İnsan yazısını kaleme aldı. Laedri, İslam’da İnsanın (Toprağın) Yeri yazısıyla sizlerle. Abdul Mecit Abdi, Yiyecek Kaynağı Olarak Toprak dedi. Osman Zinnur Aksu, Toprak ve Kapitalizm ve Dünyanın İyiliği yazısını kaleme aldı. Yusuf Kocaman, Toprak Degradasyonu yazısıyla sizlerle. Cihat Yıldız, Modern Derebeylik Düzeni yazısını kaleme aldı. Enes Sadan, İbn Haldun Bağlamında Toprak Zengin Güç İlişkisi dedi. Şifa Yaratılmış, Toprağın Bereketi İnsan yazısıyla sizlerle. Beyzanur Yuvacı, “Toprağın Sanatı” Hammaddesi Toprak Olan El Sanatlarını sizler için araştırdı. Hatice Beyza Demir, Kül Olduk yazısını kaleme aldı. Nagehan Elif Akyağ, Hayata Bir Mola yazısını sizler için yazdı. Numan Karabudak, Zamanın Kötülüğü Üzerine Bir Deneme yazısını kaleme aldı. Begüm Kıtay, Manasız Cesetler Teorisi denemesi ile sizlerle. Mehmet Ali Özdemir, Lügatçe sayfasını sizler için hazırladı. Selim Cemil, Biz’den Haberler sayfasıyla sizlerle. Zeynep Şule Ayrılmak, Buralarda denemesini kaleme aldı. Betül Babacan Sevim, Beynimizin Düzen Anlayışı yazısıyla sizlerle. Son olarak Furkan Burak Kahveci, Manipülatif Mizah yazısıyla sizlerle.

 Genç Öncüler olarak her koşul ve durumda hakkı dile getirip istikamet üzere olma sorumluluğumuzu yerine getirme gayesiyle bu ayki dergimizi siz değerli okuyucularımızın idrak ve beğenine sunuyoruz. Her sözümüzün başı Allah’ın adı ile ve yine her sözümüzün sonu Allahualem olmak üzere.