#bağımlılıklasavaş

#bağımlılıklasavaş

Etkinlikler Ara 13, 2014 0 Yorum

Genç Öncüler, cafcaflı medya imparatorluklarının işleyemediği konuları işlemeye devam ediyor. Genç Öncüler taşeronu, kent yağmasını, mültecilerin sıkıntılarını, uyuşturucuyu, alkolizmi, gençlik politikalarını, medyanın bozuk düzenini kendisine dert ediniyor. Genç Öncüler her şey dert edinmekle başlar diyor.

Son aylarda artarak devam eden madde  bağımlılığına bağlı ölümler, nice evlerin ocaklarına ateş düşürmeye devam ediyor. Gençlik, küresel çetelerin ve yerli işbirlikçilerinin planlı saldırıları ile uyuşturucu ağına düşürülüyor, toplumun geleceği ifsad ediliyor.

Genç Öncüler Gençlik Hareketi olarak uyuşturucu ile mücadelenin öncü Kur’an neslinin başlıca görevlerinden biri olduğunun farkındayız.  Bu minvalde 13 Aralık Cuma gecesi sabah namazına kadar şehrin her tarafına dağılan onlarca arkadaşımızla birlikte, uyuşturucu kullanımının artışına ve bağımlılığa dikkat çekmek amacıyla afişleme çalışması gerçekleştirdik.

Toplumda uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık oluşturma amacı güden kampanyamız çerçevesinde Twitter’da #bağımlılıklasavaş etiketi ile trend topic çalışması gerçekleştirdik. Türkiye ve İstanbul gündeminde yer bulan çalışmamıza bir çok ünlü sima mesajlarıyla destekte bulundular. Kampanya çerçevesinde sosyal medya ağlarında binlerce tivit atıldı, binlerce paylaşım yapıldı.

Genç Öncüler İslam toplumlarının ifsad edilmesine karşı her zaman eylemlliliğini sürdürecektir Yeryüzünün her türlü kötülükten arındırılması için birbirleriyle iyilik ve takvada yani Allah’a karşı sorumluluğunun bilincinde olma konusunda yardımlaşan Genç Öncüler; aynı inancı paylaşmanın kardeşliği içinde üzerimize çöken kara bulutları dağıtacak gücü kendilerinde bulmaktadırlar.

Ey iman edenler! Adaleti ayakta tutan ve kendiniz, ana-babanız ve yakın akrabanız aleyhine de olsa, yalnız Allah için şahitlik eden kimseler olunuz. Zira zengin de olsa, fakir de olsa, Allah ikisine de (sizden) daha yakındır. Nefsinizin arzusuna uyarak adaletten uzaklaşmayın. Eğer (şahitlik ederken) dilinizi eğer, bükerseniz veya çekinirseniz, şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır. Nisa Suresi /135. Ayet

Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir ümmet olsun. İşte kurtuluşa erenler bunlardır. Ali İmran Suresi/ 104. Ayet

 

B4sH44bIgAAUlLI

B4sFJaBIgAAd5Ms

B4sUIRaIgAAvtRr

 

 

B4sAdRjCEAAXeFq

türkiye

 

eeeee rr rrr rrrr ttt yy

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder