Aile İftarımız Gerçekleşti!

Genç Öncüler Etkinlikler 7 Haziran 2017 0 Yorum

 

 Bahar bizlere dirilişi, tazeliği ve canlılığı hatırlatır. Manevi yılın baharı da mübarek ramazan ayıdır. Manevi duyguların yeniden canlanması ve unutmuş olduğumuz paylaşmak kavramını yeniden hatırlayabilmemiz için Ramazan bizlere verilmiş bir fırsattır.

 

 Genç Öncüler ailesi olarak biz de Ramazan’ın bereketinden nasiplenenlerden olmak adına 6 Haziran Salı günü 750 kardeşlerimizle bir araya gelip geleneksel aile iftarını gerçekleştirdik. İftarı vesile kılarak uzun zamandır görüşemediğimiz kardeşlerimizle muhabbet etmenin ve aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadık.

 

 

 Hüseyin Yıldız Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programımız Genç Öncüler tanıtım slaytı ile iftardan sonra yapılan duanın ardından Genç Öncüler İstanbul İl Başkanı Orhan Özer’in yaptığı konuşma ile devam etti.

 

 

Özer “Bu iftarda da sene içinde görüştüğümüz kardeşlerimiz ve aileleriyle bir araya gelip “müminler birbirini yıkayan iki el gibidir” hadisinin hakkını vermek için bu organizasyonu gerçekleştirdik.  Kuranın indirildiği bu güzel ayda bir araya gelmenin bereketinden rabbim istifade etmeyi nasip etsin.” vurgusu ile başladı. Özer konuşmasının ilerleyen kısımlarında şöyle bir vurguda bulundu: “Modern veya post modern olarak tabir edilen günümüzde hayat belki de hiç olmadığı kadar hızlı akmakta. Şehrin koşuşturması insanların hayattan beklentileri ve bu uğurda sarf edilen çabalar insanlara durup” Fe Eyne Tezhebun”  nereye bu gidiş sorusunu soracak zaman bırakmamaktadır diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

 

 

 

Program sonunda kardeşlerimiz ile helalleşip, nice iftar sofralarında bir araya gelebilmek duası ile ayrıldık.

Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış...

Bir Yorum Ekle

Gönder